iloczyn skalarny

Przestrzenie wektorowe, bazy, liniowa niezależność, macierze.... Formy kwadratowe, twierdzenia o klasyfikacji...
imgstage
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 21 mar 2009, o 17:58
Płeć: Mężczyzna

iloczyn skalarny

Post autor: imgstage »

mam 2 wektory przedstawione jako kolumny liczb. Jak obliczy ich iloczyn skalarny??
miodzio1988

iloczyn skalarny

Post autor: miodzio1988 »

Normlanie. Chyba wiesz co to jest iloczyn skalarny? Wiesz jak sie go liczy?
Awatar użytkownika
kuch2r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2302
Rejestracja: 18 paź 2004, o 18:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław/Ruda Śląska
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 408 razy

iloczyn skalarny

Post autor: kuch2r »

imgstage pisze:mam 2 wektory przedstawione jako kolumny liczb. Jak obliczy ich iloczyn skalarny??
miodzio1988 pisze:Normlanie. Chyba wiesz co to jest iloczyn skalarny? Wiesz jak sie go liczy?
przy tak postawionym pytaniu, można się upierać czy odpowiedz jest aż tak oczywista
miodzio1988

iloczyn skalarny

Post autor: miodzio1988 »

Mysle ze chodzi o takie normalne wektory tylko przedstawione w postaci macierzy.
Awatar użytkownika
kuch2r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2302
Rejestracja: 18 paź 2004, o 18:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław/Ruda Śląska
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 408 razy

iloczyn skalarny

Post autor: kuch2r »

:/ nie chodzi o tutaj o sama reprezentacje wektorów.. tylko o zdefiniowanie konkretnie iloczynu skalarnego
miodzio1988

iloczyn skalarny

Post autor: miodzio1988 »

No ja znam taką definicje jaką mialem na wykladach i jej sie trzymam Jakos watpie zeby koledze chodzilo o cos innego;]
imgstage
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 21 mar 2009, o 17:58
Płeć: Mężczyzna

iloczyn skalarny

Post autor: imgstage »

jak bym wiedzial jak sie liczy iloczyn skalarny zlozony z kolumny liczb to bym sie nie pytal
nie chodzi mi rowniez o wzor a*b=|a||b|cos no chyba ze sie da tym wzorem policzyc iloczyn skalarny
normalny iloczyn umie liczyc ale jak go obliczyc jak mam wektory tak przedstzwione
\(\displaystyle{ \left( \right) \left( \right)}\) czyli jako kolumny liczb
Ostatnio zmieniony 16 maja 2009, o 21:05 przez imgstage, łącznie zmieniany 1 raz.
miodzio1988

iloczyn skalarny

Post autor: miodzio1988 »

KOlega poda swoj przyklad. Jesli na wikipedii znajde wzor do tego przykladu to bedzie koledze glupio?
ODPOWIEDZ