Elipsa na płaszczyźnie zespolonej

Definicja. Postać wykładnicza i trygonometryczna. Zagadnienia związane z ciałem liczb zespolonych.
kikkk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2 lut 2016, o 17:37
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Elipsa na płaszczyźnie zespolonej

Post autor: kikkk »

Witam, mam za zadanie zapisać równanie takiej elipsy na płaszczyźnie zespolonej wykorzystując równania liczb zespolonych, pomocy

Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8581
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 307 razy
Pomógł: 3349 razy

Elipsa na płaszczyźnie zespolonej

Post autor: kerajs »

Z przecięcia dwóch połosi elipsy oraz dwóch punktów leżących na pólosi wielkiej mam równanie:
\(\displaystyle{ \frac{(x+ \frac{1}{2} )^2}{(\frac{5}{2} )^2} + \frac{(y-2)^2}{b^2}=1}\)
wartość ,,b' dostaniesz jak wstawisz dokładne, a mi nieznane, współrzędne trzeciego niebieskiego kółeczka.
Wtedy współrzędne ognisk to:
\(\displaystyle{ F_1=\left(- \sqrt{(\frac{5}{2} )^2-b^2}- \frac{1}{2} ,2 \right) \ , \ F_2=\left(\sqrt{(\frac{5}{2} )^2-b^2}- \frac{1}{2},2 \right)}\)
a szukane równanie elipsy to:
\(\displaystyle{ \left|z-(- \sqrt{(\frac{5}{2} )^2-b^2}- \frac{1}{2} +i2) \right| +\left|z-( \sqrt{(\frac{5}{2} )^2-b^2}- \frac{1}{2} +i2) \right| =2 \cdot \frac{5}{2}}\)
kikkk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2 lut 2016, o 17:37
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Elipsa na płaszczyźnie zespolonej

Post autor: kikkk »

Czy wartość "b" jest konieczna do obliczenia tego równania? Mogłabym prosić o rozwiązanie tego równania elipsy krok po kroku?
Pospolitus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 20 cze 2014, o 17:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Swiat
Podziękował: 14 razy

Elipsa na płaszczyźnie zespolonej

Post autor: Pospolitus »

Czy ta elipsa będzie wyglądać tak samo na płaszczyźnie urojonej?
kikkk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2 lut 2016, o 17:37
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Elipsa na płaszczyźnie zespolonej

Post autor: kikkk »

up
Ostatnio zmieniony 3 lut 2016, o 16:59 przez kikkk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8581
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 307 razy
Pomógł: 3349 razy

Elipsa na płaszczyźnie zespolonej

Post autor: kerajs »

kikkk pisze:Czy wartość "b" jest konieczna do obliczenia tego równania? Mogłabym prosić o rozwiązanie tego równania elipsy krok po kroku?
Twoje pytanie świadczy niestety o tym, że równanie elipsy jest Ci całkowicie obce.
Poczytaj wpierw o elipsie np:

Kod: Zaznacz cały

https://pl.wikipedia.org/wiki/Elipsa
i o elipsie przesuniętej.
Jak będziesz wiedziała dlaczego moje pierwsze równanie odczytane z rysunku tak wygląda wrócimy do tematu.
Pospolitus pisze:Czy ta elipsa będzie wyglądać tak samo na płaszczyźnie urojonej?
Na rysunku osie nie są zdefiniowane . Punkt \(\displaystyle{ (x,y)}\) na XOY można potraktować jak punkt \(\displaystyle{ x+iy}\) na zespolonej.
ODPOWIEDZ