Równanie na liczbach zespolonych

Definicja. Postać wykładnicza i trygonometryczna. Zagadnienia związane z ciałem liczb zespolonych.
Elek112
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 09:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 28 razy

Równanie na liczbach zespolonych

Post autor: Elek112 »

Witam,
mam problem z jednym równaniem, widziałem do niego skrócone rozwiązanie, ale jakoś nie rozumiem pewnych przeskoków. Mógłby mi ktoś napisać łopatologicznie każde przejście?

\(\displaystyle{ z^{4} \cdot |z|= 8 \left( \overline{z} \right) ^{2}}\)
\(\displaystyle{ z^{4} \cdot |z| \left( \cos \left( 4 \alpha \right) +j\sin \left( 4 \alpha \right) \right) = 8 \left( \overline{z} \right) ^{2} \left( \cos \left( -2\alpha \right) +j\sin \left( -2\alpha \right) \right)}\)
\(\displaystyle{ |z|^{3}=8}\)
\(\displaystyle{ |z|=2}\)
\(\displaystyle{ z=2 \left( \cos \left( \frac{k \pi}{3} \right) +j\sin \left( \frac{k \pi}{3} \right)}\)
Ostatnio zmieniony 20 lis 2014, o 22:57 przez , łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Symbol mnożenia to \cdot.
octahedron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3568
Rejestracja: 7 mar 2011, o 22:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 910 razy

Równanie na liczbach zespolonych

Post autor: octahedron »

Elek112 pisze: \(\displaystyle{ z^{4} \cdot |z| \left( \cos \left( 4 \alpha \right) +j\sin \left( 4 \alpha \right) \right) = 8 \left( \overline{z} \right) ^{2} \left( \cos \left( -2\alpha \right) +j\sin \left( -2\alpha \right) \right)}\)
Powinno być:
\(\displaystyle{ {\red|z|}^{4} \cdot |z| \left( \cos \left( 4 \alpha \right) +j\sin \left( 4 \alpha \right) \right) = 8 {\red|z|}^{2} \left( \cos \left( -2\alpha \right) +j\sin \left( -2\alpha \right) \right)}\)
ODPOWIEDZ