Maksymalny obszar holomorficzności

Definicja. Postać wykładnicza i trygonometryczna. Zagadnienia związane z ciałem liczb zespolonych.
razdwatrzy1100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2014, o 12:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Maksymalny obszar holomorficzności

Post autor: razdwatrzy1100 »

Mam funkcję zespoloną \(\displaystyle{ f(z)=2x ^{2}+y+i(y ^{2}-x)}\). Mam wyznaczyć maksymalny obszar na którym funkcja jest holomorficzna. z równań C-R wychodzi \(\displaystyle{ y=2x}\). Moje pytanie co dalej, co to będzie za obszar?
Drugi przykład z tym samym poleceniem \(\displaystyle{ f(z)=\overline{z}{|e ^{iz}|}}\). Tutaj nie wiem w ogóle jak się za to zabrać. Proszę o pomoc.
bartek118
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5974
Rejestracja: 28 lut 2010, o 19:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 1251 razy

Maksymalny obszar holomorficzności

Post autor: bartek118 »

Skoro wychodzi Ci prosta \(\displaystyle{ y=2x}\), to nie ma takiego obszaru, bo w tej prostej nie jest zawarty żaden niepusty zbiór otwarty.

Drugi przykład tak samo jak pierwszy; zacznij od wyznaczenia części rzeczywistej i urojonej z zapisaniem \(\displaystyle{ z=x+iy}\).
razdwatrzy1100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2014, o 12:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Maksymalny obszar holomorficzności

Post autor: razdwatrzy1100 »

Ok wyszło \(\displaystyle{ z=2i}\) i czy teraz także nie ma obszaru? Bo nie do końca rozumiem jak to jest.
Podobnie w jeszcze innym przykładzie wyszły mi punkty \(\displaystyle{ z = 0, z=2}\) oraz \(\displaystyle{ z=-i}\).
Jeśli tutaj też nie ma obszaru to prosiłbym o konkretny przykład (chodzi o punkty które wychodzą na końcu) kiedy jest taki obszar i jak się go wyznacza.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2014, o 18:27 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Używaj LaTeXa do wszystkich wyrażeń matematycznych.
bartek118
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5974
Rejestracja: 28 lut 2010, o 19:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 1251 razy

Maksymalny obszar holomorficzności

Post autor: bartek118 »

Ciężko tak z głowy machnąć przykład, aby obszar istniał; ale szukany obszar to największy zbiór otwarty i spójny, jaki "wejdzie" w to, co wyszło ze wzorów CR.
ODPOWIEDZ