Banalny problem 2.0

Definicja. Postać wykładnicza i trygonometryczna. Zagadnienia związane z ciałem liczb zespolonych.
lucekpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2014, o 16:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Banalny problem 2.0

Post autor: lucekpl »

Cześć, mam banalny problem, którego nie poruszyliśmy na wykładzie a trafił się w zadaniu. Co się dzieje, gdy z = osi, np. w przykładzie \(\displaystyle{ -7+i0}\)? Jeśli \(\displaystyle{ \cos ( \phi )=-1}\) a \(\displaystyle{ \sin ( \phi )=0}\), to wówczas prosta leży w której ćwiartce ? II czy III?

Drugi problem, również banalny - jeśli \(\displaystyle{ \cos ( \phi )}\) lub \(\displaystyle{ \sin ( \phi )}\) jest \(\displaystyle{ 0}\), to jest on dodatni czy ujemny? Do której ćwiartki go powinienem przyporządkować? Jeśli np. mam \(\displaystyle{ \cos ( \phi ) = 0}\) i \(\displaystyle{ \sin ( \phi ) = -1}\) to jest to ćwiartka III czy IV?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!
Ostatnio zmieniony 15 paź 2014, o 09:45 przez yorgin, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Niepoprawnie napisany kod LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z http://matematyka.pl/178502.htm .
miodzio1988

Banalny problem 2.0

Post autor: miodzio1988 »

W zdnej cwiartce nie lezy tylko na osi i tyle. Kat wtedy spokojnie wyznaczysz

2.10 Małe litery alfabetu greckiego

latex.htm
lucekpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2014, o 16:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Banalny problem 2.0

Post autor: lucekpl »

Właśnie to poprawiałem To mam pytanie kolejne:
to jak mam wyznaczyć \(\displaystyle{ \Phi}\)?
Dotychczas wyznaczałem to poprzez sprawdzenie ćwiartek, następnie do ćwiartek dopasowywałem kolejno \(\displaystyle{ \alpha _{0}}\) i następnie do wymiaru sin i cos dopasowywałem wartości itd.

Jak powinienem obliczać \(\displaystyle{ \Phi}\) w tym wypadku? Nasz profesor jest cichą osobą a to co udostępnia na publicu jest baaaardzo okrojone. Starałem się to zrozumieć dzięki temu:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=glg1CP2ns2g


Niby mam jeszcze dużo czasu, a jestem dopiero po pierwszych zajęciach, jednak mam teraz sporo czasu i mógłbym go poświęcić na zrozumienie tego Dzięki!
miodzio1988

Banalny problem 2.0

Post autor: miodzio1988 »

No n osiach to masz najłatwiejsze kąty, serio pomyśl
lucekpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2014, o 16:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Banalny problem 2.0

Post autor: lucekpl »

No wiem, że jest te \(\displaystyle{ 180}\) stopni, ale czy wtedy będzie coś takiego, że \(\displaystyle{ \cos / \sin}\) jest odpowiednio równe \(\displaystyle{ 1/0}\) i podstawiam całe \(\displaystyle{ \pi}\) ?

Dlaczego jest coś takiego:

\(\displaystyle{ z = -7 + i0}\)

odp: \(\displaystyle{ 7e^{i7 \pi }}\)

a czemu nie odpowiedź \(\displaystyle{ 7e^{i \pi }}\) ?? Szczerze dopiero miałem jedne zajęcia, widzę, że temat jest do ogarnięcia easy, ale nie wiem jak go ugryźć W międzyczasie zrobiłem 20 zadań, a tego nie mogę ogarnąć haha.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2014, o 09:46 przez yorgin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Niepoprawnie napisany kod LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z http://matematyka.pl/178502.htm .
ODPOWIEDZ