Zapisz liczbe zespolona w postaci wykladniczej.

Definicja. Postać wykładnicza i trygonometryczna. Zagadnienia związane z ciałem liczb zespolonych.
jolo90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 22:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: NS
Podziękował: 30 razy

Zapisz liczbe zespolona w postaci wykladniczej.

Post autor: jolo90 »

\(\displaystyle{ z=-2+7i}\)
\(\displaystyle{ \left| z\right|= \sqrt{4+49} = \sqrt{53}}\)
Jak mam znalesc kat jak mi wyszedl taki dziwny modul?
BettyBoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5356
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:22
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gliwice
Pomógł: 1381 razy

Zapisz liczbe zespolona w postaci wykladniczej.

Post autor: BettyBoo »

ZnaleŹĆ kąt można za pomocą funkcji cyklometrycznych (ze względu na ćwiartkę najłatwiej tu będzie za pomocą \(\displaystyle{ \arccos}\) ).

Pozdrawiam.
jolo90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 22:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: NS
Podziękował: 30 razy

Zapisz liczbe zespolona w postaci wykladniczej.

Post autor: jolo90 »

Pisze dopiero dzisiaj poniewaz nie mialem neta przez ten okres.
Niestety nie wiele mi to pomoglo poniewaz nigdy nie mialem do czynienia z funkcjami cyklometrycznymi. Czy moglaby mi ktos wytlumaczyc jak mam to zrobic?
miodzio1988

Zapisz liczbe zespolona w postaci wykladniczej.

Post autor: miodzio1988 »

wystarczy poczytać o tych funkcjach na wiki. Wtedy bez problemu dojdziesz do rozwiazania. Rowniez na wiki masz gotowe wzory na ten kat w postaci funkcji cyklometrycznych
jolo90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 22:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: NS
Podziękował: 30 razy

Zapisz liczbe zespolona w postaci wykladniczej.

Post autor: jolo90 »

Nie zrozum mnie zle ale jak ja mam cos rozwiazac skoro nie mam o tym zielonego pojecia. Juz zanim tutaj napisalem to sprawdzalem na wiki i dla osoby ktora nie miala wczesniej stycznosci z funkcjami cyklometrycznymi to co tam jest napisane nic nie pomoze i jest w ogole nie jasne. Gdyby tam bylo np kilka zadan rozwiazanych krok po kroku i do tego opisane to na ich podstawie moglbym cos zrobic ale z samej definicji po prostu nie dam rady. Wiec jeszcze raz prosze gryby mogl mi ktos wytlumaczyc na jakism przykladzie jak mam znalezc ten kat to bede bardzo wdzieczny.
miodzio1988

Zapisz liczbe zespolona w postaci wykladniczej.

Post autor: miodzio1988 »

na forum masz mase rozwiazan krok po kroku. Szukaj a znajdziesz.

A zwykle funkcje trygonometryczne miales, nie? O funkcjach odwrotnych tez pewnie miales. Nop to polacz te 2 rzeczy i masz cyklometryczne.
jolo90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 22:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: NS
Podziękował: 30 razy

Zapisz liczbe zespolona w postaci wykladniczej.

Post autor: jolo90 »

Jak nie chcesz pomoc to po co w ogole mi odpisujesz?

P.S. Zazdroszcze ci tego ze wystarczy ze cos tylko raz przeczytasz i juz wszystko rozumiesz i jestes z tego zajebisty.
miodzio1988

Zapisz liczbe zespolona w postaci wykladniczej.

Post autor: miodzio1988 »

wlasnie chce Ci pomóc, ale gotowca nie dostaniesz.

jeszcze raz:

1. Funkcje trygonometryczne miałeś?

2. Odwrotne funkcje miałeś?
jolo90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 22:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: NS
Podziękował: 30 razy

Zapisz liczbe zespolona w postaci wykladniczej.

Post autor: jolo90 »

A czy ja tutaj kogos prosze o gotowca? Napisalem tylko zeby mi ktos wytlumaczyl jak mam znalesc kat np na innym przykladzie.

wiesz co ja mam w sobote z tego kolosa i mam dzisiaj jeden dzien wolnego wiec sie chce tego pouczyc i szkoda mi czsu na bezsesowne pisanie z toba wiec jak chcesz i mozesz to bylbym ci wdzieczny jakbys mi pomogl i nie wiem moze i to robiszc ale uwierz mi ze z mojego punktu widzeniAa wcale mi nie pomagasz

mialem ale wedlug mnie wcale to nie oznacza ze po przeczytaniu czxegos tam na wiki powinienem od razu zrozumiec f. cyklometryczne.
miodzio1988

Zapisz liczbe zespolona w postaci wykladniczej.

Post autor: miodzio1988 »

mialem ale wedlug mnie wcale to nie oznacza ze po przeczytaniu czxegos tam na wiki powinienem od razu zrozumiec f. cyklometryczne.
No to idea jest taka, że funkcja cyklometryczna to funkcja odwrotna do trygonometrycznej. Skoro miales te dwa pojecia to czego dalej nie rozumiesz? konkretnie.
jolo90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 22:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: NS
Podziękował: 30 razy

Zapisz liczbe zespolona w postaci wykladniczej.

Post autor: jolo90 »

jak to czego nie rozumiem? Przeciesz caly czas pisze ze nie wiem jak mam nalesc ten kat. To ze f. cyklometryczna jest odwrotna do f. tryg. to juz przeczytalem dawno na wiki ale nie wiem w czym ma mi to pomoc i jak ma to wygladac konkretnie w zadaniu , jak to zrobic jak taki dziwny jest modul. do tej pory jak rozwiazywalem zadania to sprawa by la prosta bo modul wyszedl mi 1 czy 2 i wsztsyko bylo jasne a teraz po prostu nie wiem co dalej robic i tyle.
miodzio1988

Zapisz liczbe zespolona w postaci wykladniczej.

Post autor: miodzio1988 »



Postać trygonometryczna

I masz wzór na kąt.

jak się w wiki korzystać nie umie to nie ma co na studiach siedzieć. Taka dobra rada. Do wzoru juz chyba umiesz podstawic?
ODPOWIEDZ