Problem z kątem w zadaniu

Definicja. Postać wykładnicza i trygonometryczna. Zagadnienia związane z ciałem liczb zespolonych.
hawkypeak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2010, o 16:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gorzów wielkopolski

Problem z kątem w zadaniu

Post autor: hawkypeak »

Mam mały problem w jednym zadaniu związanym z liczbami zespolonymi. Na ćwiczeniach z algebry mieliśmy liczbę zespoloną w postaci algebraicznej i wyliczaliśmy jej częśc urojoną, rzeczywistą, moduł itp.

Przed chwilą przepisywałem sobie ten wykład i nie mogę zrozumieć jednej rzeczy. Mam równanie liczby zespolonej: \(\displaystyle{ z=\sqrt{3}-3i}\)

Wszystko wychodzi ładnie ale w notatkach mam napisane że kąt \(\displaystyle{ \varphi}\) tzn argument z jest równy \(\displaystyle{ \frac{4}{3} \pi}\). Tymczasem za nic nie mogę dojść dlaczego tak jest, mi wychodzi bez przerwy inaczej.

Wiem tyle że albo kompletnie tego nie rozumiem albo na ćwiczeniach zrobiony został błąd.

Wiecie może jak to zrobić z tym kątem?

Z góry dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2010, o 17:06 przez tkrass, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód: Poprawa wiadomości.Nieczytelny zapis - brak LaTeX-a. Proszę zapoznać się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm .
rodzyn7773
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1659
Rejestracja: 12 lip 2009, o 10:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice/Rawa Maz.
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 278 razy

Problem z kątem w zadaniu

Post autor: rodzyn7773 »

Mi argument wyszedł \(\displaystyle{ \frac{5 \pi}{3}}\). Jeżeli tobie też to myślę, że się pomyliliście na zajęciach.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2010, o 23:00 przez Crizz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
ODPOWIEDZ