Przedstawić na płaszczyznie liczb zespolonych

Definicja. Postać wykładnicza i trygonometryczna. Zagadnienia związane z ciałem liczb zespolonych.
Zerg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 10 wrz 2007, o 19:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: lodz
Podziękował: 7 razy

Przedstawić na płaszczyznie liczb zespolonych

Post autor: Zerg »

Witam

Mam takie zadanie Przedstawić na płaszczyźnie liczb zespolonych następujące liczby:
\(\displaystyle{ 5 e^{j10 ^{0} }}\)
tzn jest to jeden przykład, szukałem w necie i nigdzie nie znalazłem jak rozwiązać takie zadanie gdy liczba jest w takiej postaci, byłbym bardzo wdzięczny za wskazówki jak i przykładowe rozwiązanie teog jednego podpuntku abym wiedział jak zrobić inne ;p

Z góry wielki dzięki
miodzio1988

Przedstawić na płaszczyznie liczb zespolonych

Post autor: miodzio1988 »

... .82adnicza

Odczytac dane wystarczy
Zerg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 10 wrz 2007, o 19:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: lodz
Podziękował: 7 razy

Przedstawić na płaszczyznie liczb zespolonych

Post autor: Zerg »

To znaczy chodzi o to aby \(\displaystyle{ e ^{j10 ^{0} }}\) rozbił na coś takiego \(\displaystyle{ cos10 ^{0}+isin10 ^{0}}\) i dopiero narysował wykres? Czyli miałbym na płaszczyznie narysować coś takiego \(\displaystyle{ 5(cos10 ^{0}+isin10 ^{0})}\)? ale coś mi się zdaje, że moje rozumowanie jest złe ;p
Dzięki za pomoc
miodzio1988

Przedstawić na płaszczyznie liczb zespolonych

Post autor: miodzio1988 »

Nic nie musisz rozbijac. Juz wszystko masz dane.
Zerg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 10 wrz 2007, o 19:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: lodz
Podziękował: 7 razy

Przedstawić na płaszczyznie liczb zespolonych

Post autor: Zerg »

Z tego co wyczytałem to w tym przypadku \(\displaystyle{ 10 ^{0}}\) to ma być kąt \(\displaystyle{ \alpha}\) a jak wiadomo to jest równe 1, więc w jakiej postaci mam przedstawić teraz to 1? jako 1 stopień? Czy po prosty prowadzący podał 0 jako stopień ? I mam to właśnie czytać jako 10 stopni? ;d
ODPOWIEDZ