Zbiór liczb zespolonych

Definicja. Postać wykładnicza i trygonometryczna. Zagadnienia związane z ciałem liczb zespolonych.
demonico
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ldz
Podziękował: 1 raz

Zbiór liczb zespolonych

Post autor: demonico »

Mam do nauczenia 2 zadania z ktorymi nie moge sobie poradzic, przeszukalem polowe forum ale cos mi nie idzie... bardzo prosze, jesli ktos ma pojecie niech pomoze mi szybko to rozwiazac- dzieki temu przyswoje sobie jak zrobic podobne przyklady... wiem, ze beda takie zadania:


1)wyznaczyc wartosci \(\displaystyle{ S\left(2 \right) S\left(3 \right)}\):
a)
\(\displaystyle{ S\left(0 \right)=-3}\)
.....
\(\displaystyle{ S\left(n \right)=-2S\left(n-1 \right)}\) < tu poprawione, zamiast "-2sS" powinno byc "-2S"
b)
\(\displaystyle{ S\left(0 \right)=-2}\)
\(\displaystyle{ S\left(1 \right)=3}\)
.....
\(\displaystyle{ S\left(n \right)=3S\left(n-1 \right)- \frac{9}{4} \left(n-2 \right)}\)
Przyklad b) poprawiony, dostalem chaotycznie napisane zadania wiec nie mialem pojecia jak i co poskladac, dzieki pomocy Pana nizej teraz zadanie 1) wyglada prawidlowo.

2)zapisac w zbiorze liczb zespolonych
\(\displaystyle{ a) 2z^{2}+4iz-2}\)

Z gory dziekuje za kazda pomoc.
Ostatnio zmieniony 2 mar 2010, o 20:19 przez *Kasia, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale.
pingu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: 7 gru 2009, o 12:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 54 razy

Zbiór liczb zespolonych

Post autor: pingu »

a) \(\displaystyle{ S(n)=-2S(n-1)}\)
to
\(\displaystyle{ S(1)=-2 \cdot S(1-1)=-2 \cdot S(0)=-2 \cdot (-3)=6}\)
\(\displaystyle{ S(2)=-2 \cdot S(1)=...}\)
\(\displaystyle{ S(3)=...}\)
przykład b) podobnie.

Zauważ, że:
\(\displaystyle{ 2z^{2}+4iz-2=2(z^{2}+2iz-1)=2(z+i) ^{2}}\)
Ostatnio zmieniony 26 lut 2010, o 19:46 przez pingu, łącznie zmieniany 1 raz.
demonico
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ldz
Podziękował: 1 raz

Zbiór liczb zespolonych

Post autor: demonico »

Moj glupi blad chyba troche popsul rozwiazanie... juz go poprawilem... ale wydaje mi sie teraz, ze to co napisales nie bedzie tak samo prawda? Moglbym Cie prosic o ponowna pomoc?-- 26 lut 2010, o 20:09 --Super, dziekuje Ci za pomoc... wszystko sobie poukladalem i rozwiazalem, dzieki temu tez doszedlem do tego ile bledow mam w tych przepisanych zadaniach... teraz mam tylko pytanie co do ostatniego przykladu...
pingu pisze: Zauważ, że:
\(\displaystyle{ 2z^{2}+4iz-2=2(z^{2}+2iz-1)=2(z+i) ^{2}}\)

Czy to jest koniec zadania? Tamto bylo dosc proste, a w tym rozumiem tylko, ze doprowadziles do takiego rownania ale co dalej?
Awatar użytkownika
jerzozwierz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 526
Rejestracja: 22 lut 2009, o 10:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 42 razy

Zbiór liczb zespolonych

Post autor: jerzozwierz »

Kiedy iloczyn jest równy 0?
Poza tym, to równania kwadratowe powinieneś zawsze rozwiązywać, to było w II liceum...
demonico
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ldz
Podziękował: 1 raz

Zbiór liczb zespolonych

Post autor: demonico »

nie o to pytalem... jesli nie znasz odpowiedzi nie nabijaj sobie postow... podziekuje Ci dopiero jesli mi pomozesz i napiszesz cos sensownego co da mi do myslenia... skoro nie wiem co to jest zbior liczb zespolonych ciezko rozwiazac mi jakiekolwiek zadania z tego typu... jesli uwazasz sie za dobrego matematyka po prostu to udowodnij pomagajac mi... pozdrawiam


edit:
zeby nie bylo "kiedy jeden z czynnikow jest rowny 0" ale jakos nic mi to nie mowi
miodzio1988

Zbiór liczb zespolonych

Post autor: miodzio1988 »

skoro nie wiem co to jest zbior liczb zespolonych ciezko rozwiazac mi jakiekolwiek zadania z tego typu...


To zamiast się dowiedzieć to wolisz robić z siebie lenia na forum, co? Masz taki sam dostep do google co my wiec nie rob z siebie .... Troche samodzielnej pracy Ci się przyda.

A do jerzozwierza nie rozumiem pretensji. Jesli nie pasuje Ci jego forma pomocy to 40 zł do ręki i idz sobie na korki. Nikt nie ma obowiązku tutaj dawac Ci gotowca .

Już nie wspomnę o tym, że polecenia są niepełne....
Ostatnio zmieniony 26 lut 2010, o 21:41 przez miodzio1988, łącznie zmieniany 1 raz.
demonico
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ldz
Podziękował: 1 raz

Zbiór liczb zespolonych

Post autor: demonico »

Tak bardzo nie chciales robic ze mnie lenia, a sam wyslales mi link... Nie mam pojecia o matmie, myslalem ze znajde tu kogos zyczliwego kto mi pomoze, bo po to jest to forum.




Co do podpisu, skoro ludzie tak szybko obchodza z forum to chyba pora zastanowic sie z czyjej przyczyny, nieuprzejmosc nigdy nie jest mile widziana... do pomocnych raczej nie nalezysz
miodzio1988

Zbiór liczb zespolonych

Post autor: miodzio1988 »

Tak bardzo nie chciales robic ze mnie lenia, a sam wyslales mi link... Nie mam pojecia o matmie, myslalem ze znajde tu kogos zyczliwego kto mi pomoze, bo po to jest to forum.
Tak. Wszystko w linku masz. Twoja sprawa czy z tego skorzystac.

I jesli nastepny post nie bedzie zwiazany z zadaniem to koniec pomocy. gotowca nie bedzie
ODPOWIEDZ