argument liczby zespolonej

Definicja. Postać wykładnicza i trygonometryczna. Zagadnienia związane z ciałem liczb zespolonych.
gienek666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2006, o 17:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ze Złotopolic

argument liczby zespolonej

Post autor: gienek666 »

Czy może mi ktoś powiedziec jak sie określa argument liczby zespolonej na podstawie sin fi i cos fi jesli to było by możliwe prosze również o przykład to ilustrujący dzieki za kazdą pomoc. Wiem że to może podstawa i banał biorąc pod uwage pytania jakie tutaj chodzą po forum ale mimowszystko może znajdzie sie ktoś kto mi to jasno i klarownie wyjasni.
liu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1330
Rejestracja: 10 paź 2004, o 13:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Pomógł: 104 razy

argument liczby zespolonej

Post autor: liu »

Należy wziąć podręcznik do szkoły średniej a następnie poczytać dział "trygonometria". Następnie wziąć podręcznik do algebry liniowej/analizy/whatever i poczytać o liczbach zespolonych. Koniecznie w takiej kolejności. Wtedy wszystko będzie jasne
gienek666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2006, o 17:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ze Złotopolic

argument liczby zespolonej

Post autor: gienek666 »

Łobuzie niech ja cie dostane nie no żartuje ale ok tak zrobie a jelsi ktoś am inne pomysły i sie zlituje to prosze napiaszcie co i jak oszczedzi mi to znacznie czasu. Pozdro dla wszystkich matematyków
Awatar użytkownika
Calasilyar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2656
Rejestracja: 2 maja 2006, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław/Sieradz
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 410 razy

argument liczby zespolonej

Post autor: Calasilyar »

masz: , ale coś czuję, że w liczbach zespolonych mistrzem nie będziesz, jeśli sobie jakiejś knigi nie załatwisz, tylko będziesz czekał, aż Ci inni jakieś info podrzucą :/
ODPOWIEDZ