Liczba zesp - pierwiastek

Definicja. Postać wykładnicza i trygonometryczna. Zagadnienia związane z ciałem liczb zespolonych.
Simong
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 218
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 17:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieliczka
Podziękował: 170 razy
Pomógł: 7 razy

Liczba zesp - pierwiastek

Post autor: Simong »

Jak to policzyć zeby bylo maksymalnie dokładnie? Bo mogę wziąć kalkulator przekształcić na radiany i dostanę z dokładnością co do iluś tam tysięcznych sekundy kąt, ale ja chcę z max dokładnością; a pierwiastek jest taki: (oczywiście wiem że będą trzy rozwiązania)

\(\displaystyle{ \sqrt[3]{ \sqrt{7} + \sqrt{3} i}}\)

i jeszcze takie małe pytanko:
gdzie mogę zobaczyć tu na forum, taki niesamowicie prosty wstęp do grafów : co to jest do czego służy i gdzie się stosuje, oraz podstawowe informacje o nich

Gind\(\displaystyle{ \partial}\)

OK teraz już porawiłem, a napisałem tak bo chciałem zapytać czy w ogóle jest coś takiego możliwe jak pierwiastek z liczby "i". i jakby się wtedy liczyło? W każdym razie najważniejsze teraz jest dla mnie to co jest texem.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2009, o 08:51 przez Simong, łącznie zmieniany 2 razy.
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Liczba zesp - pierwiastek

Post autor: Rogal »

Pierwiastek kwadratowy jest z 3i czy samego 3?
Simong
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 218
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 17:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieliczka
Podziękował: 170 razy
Pomógł: 7 razy

Liczba zesp - pierwiastek

Post autor: Simong »

Jak jużpoprawiłem tylko z trzech!
KPR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 11 lip 2009, o 20:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 31 razy

Liczba zesp - pierwiastek

Post autor: KPR »

1. Pierwiastki z \(\displaystyle{ i}\) to \(\displaystyle{ \frac{ \sqrt{2} }{2}+ \frac{ \sqrt{2} }{2}i}\) i to samo pomnożone przez -1. A z zasadniczego twierdzenia algebry albo ze wzoru de Moivre'a wynika, że taki pierwiastek istnieje i takich pierwiastków jest tyle, ile wynosi stopień.
2. Jak chcesz policzyć to co zapisałaś w tex, to możesz skorzystać z szeregów Maclaurina dla funkcji trygonometrycznych żeby przybliżyć.
ODPOWIEDZ