Problem z kalkulatorem

Definicja. Postać wykładnicza i trygonometryczna. Zagadnienia związane z ciałem liczb zespolonych.
Macius700
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 11 maja 2008, o 13:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 27 razy

Problem z kalkulatorem

Post autor: Macius700 »

Jak się wpisuje w kalkulatorze model Casio fx-991ES układy równań z liczbami zespolonymi bo nie umiem a w instrukcji nie ma o tym mowy Chodzi mi o rozwiazywanie równań jako macierz wspolczynników funckja EQN Pomocy
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Problem z kalkulatorem

Post autor: wszamol »

nie można wpisywać układów równań, ten kalkulator na liczbach zespolonych pracuje tylko w trybie CMPLX
Macius700
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 11 maja 2008, o 13:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 27 razy

Problem z kalkulatorem

Post autor: Macius700 »

Wiem że kalkulator pracuje na liczbach zespolonych w trybie CMPLX Układy równań można wpisywać w trybie EQN jako macierz Mozna ktoś mi powiedzieć jak tym kalkulatorem obliczyć układ równań w którym współczynniki są liczbami zespolonymi Jest taka mozliowść bo potrzebuje obliczyć taki układ równań Prosze o odpowiedz
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Problem z kalkulatorem

Post autor: wszamol »

ale ten kalkulator rozwiązuje tylko liniowe układy równań (EQN 1, 2). w trybie EQN możesz działać tylko na tych wartościach/wyrażeniach co w trybie COMP, a jak zapewne wiesz tam nie można wprowadzać liczb zespolonych
Macius700
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 11 maja 2008, o 13:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 27 razy

Problem z kalkulatorem

Post autor: Macius700 »

Rozumiem

-- 17 maja 2009, 14:09 --

Czyli nie ma możliwości na tym kalkulatorze rozwiązania układu równań o współczynnikach zespolonych? Miałby ktos pomysł jak sobie z tym porawdzić-- 17 maja 2009, 21:42 --Napewno ?? Wie ktoś jak rozwiązać układ równań o współczynnikach liniowych tym kalkulatorem
ODPOWIEDZ