Dzielenie wielomianów

Własności wielomianów; pierwiastki, współczynniki. Dzielenie wielomianów. Wzory Viete'a. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI wielomianowe (wyższych stopni). Rozkład na czynniki.
Outta Control
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 mar 2008, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: s tont
Podziękował: 15 razy

Dzielenie wielomianów

Post autor: Outta Control »

\(\displaystyle{ \frac{f(x)+g(x)}{ f(x) (f(x)-g(x)) }}\) \(\displaystyle{ :g(x)}\)

\(\displaystyle{ f(x)=}\) \(\displaystyle{ \frac{x-1}{x+1}}\)

\(\displaystyle{ g(x)= \frac{x+1}{x-1}}\)

Coś tam poskracałem, pokminiłem ale tak czy siak wynik nie ten mi wyszedł co miał:P jakby tak dokładnie się dało krok po kroku byłbym szczęśliwy:)
raphel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 657
Rejestracja: 9 gru 2007, o 12:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czewa/Wrocław
Podziękował: 84 razy
Pomógł: 138 razy

Dzielenie wielomianów

Post autor: raphel »

\(\displaystyle{ \frac{ \frac{x-1}{x+1} + \frac{x+1}{x-1} }{ \frac{x-1}{x+1} (\frac{x-1}{x+1}- \frac{x+1}{x-1} } : \frac{x+1}{x-1}) = \frac{ \frac{2x ^{2} +2 }{(x-1)(x+1)} }{ \frac{-4x(x-1)}{(x-1)(x+1) ^{2} } } \frac{x-1}{x+1} = \frac{x ^{2} +1 }{-4x}}\)
Outta Control
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 mar 2008, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: s tont
Podziękował: 15 razy

Dzielenie wielomianów

Post autor: Outta Control »

raphel pisze:\(\displaystyle{ \frac{ \frac{x-1}{x+1} + \frac{x+1}{x-1} }{ \frac{x-1}{x+1} \cdot (\frac{x-1}{x+1}- \frac{x+1}{x-1} } : \frac{x+1}{x-1}) = \frac{ \frac{2x ^{2} +2 }{(x-1)(x+1)} }{ \frac{-4x(x-1)}{(x-1)(x+1) ^{2} } } \cdot \frac{x-1}{x+1} = \frac{x ^{2} +1 }{-4x}}\)
podziekowal

//edit
wynik to \(\displaystyle{ \frac{ x^{2}+1}{-2x}}\) :) troszkę Ci sie obliczenia pomyliły (no chyba, że mnie?:>)
ODPOWIEDZ