Rozłóż na czynniki wielomian:

Własności wielomianów; pierwiastki, współczynniki. Dzielenie wielomianów. Wzory Viete'a. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI wielomianowe (wyższych stopni). Rozkład na czynniki.
fifi_88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2007, o 21:01
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Jasienica Rosielna

Rozłóż na czynniki wielomian:

Post autor: fifi_88 »

Mam bardzo ciężkie zadanie a przynajmniej dla mnie jest bardzo ciężkie i nie do rozwiązania!Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś rozwiązał to dla mnie

Rozłóż na czynniki wielomian:

\(\displaystyle{ 3x^{3} + 3x^{2} + 7x+ 2 = 0}\)

Czy ktoś potrafi to rozwiązać?Jeśli tak to prosze pisać wszystko co mogłoby przydać się do rozwiązania i do zrozumienia rozwiązania tego zadania:)
Pozdrawiam:*
Ostatnio zmieniony 27 gru 2007, o 23:32 przez fifi_88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sylwek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2716
Rejestracja: 21 maja 2007, o 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 160 razy
Pomógł: 657 razy

Rozłóż na czynniki wielomian:

Post autor: Sylwek »

Ten wielomian nie ma pierwiastków wymiernych, zostają , ale ja na Twoim miejscu nie ruszałbym tego zadania, tylko powiedziałbym temu, kto Ci zadał to zadanie, że tego wielomianu nie da się w prosty sposób rozłożyć na czynniki.
fifi_88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2007, o 21:01
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Jasienica Rosielna

Rozłóż na czynniki wielomian:

Post autor: fifi_88 »

\(\displaystyle{ [b:2nmn9wsp]Próbowałam różnymi sposobami ale nie potrafie tego rozwiązać a muszę mieć to zadanie bo podobne będę mieć na kolokwium....Musi być jakiś prosty sposób żeby to rozwiązać!Może jednak ktoś się skusi na to zadanko ??? [/b:2nmn9wsp]}\)

[ Dodano: 28 Grudnia 2007, 16:25 ]
Może jednak ktoś się skusi na to zadanko?Próbowałam różnymi sposobami i nie wiem jak rozwiązać to w prosty sposób potrzebuje pomocy:)[/latex]

[ Dodano: 28 Grudnia 2007, 16:27 ]
Próbowałam różnymi sposobami ale nie potrafie tego rozwiązać a muszę mieć to zadanie bo podobne będę mieć na kolokwium....Musi być jakiś prosty sposób żeby to rozwiązać!Może jednak ktoś się skusi na to zadanko ???
natkoza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2278
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 18:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 41 razy
Pomógł: 602 razy

Rozłóż na czynniki wielomian:

Post autor: natkoza »

ale kolega Sylwek, już ci napisal, ze w prosty sposób się tego zrobić nie da, bo ten wielomian nie ma pierwiastków wymiernych jeśli chcesz sie pokusic na szukanie ych pierwiastków w inny sposób to skorzystaj z linka podanego przez Sylwek, tam masz podaną metodę
ODPOWIEDZ