2 układy równań

Własności wielomianów; pierwiastki, współczynniki. Dzielenie wielomianów. Wzory Viete'a. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI wielomianowe (wyższych stopni). Rozkład na czynniki.
Kobcio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 10 lut 2007, o 15:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 4 razy

2 układy równań

Post autor: Kobcio »

Mam takie oto pytanie

Mam układ 3 równań wielomianowych z 3 niewiadomymi, po z sumowaniu stronami, otrzymuję pewne równanie, z którego stworzyłem drugi układ, o wiele prostszy do wyliczenia, który po dodaniu stronami daje to samo równanie sumacyjne i teraz pytanie, czy rozwiązując tylko ten stworzony przeze mnie prostszy układ, dostanę te same rozwiązania co przy pierwotnym układzie ?

Dodam, że w tych układach nie ma wyrazów wolnych, a zmienne występują wyłącznie samodzielnie, nie ma par, xy czy yz

Dziękuję za pomoc
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

2 układy równań

Post autor: Rogal »

Z równania stworzyłeś układ? To mam pewne wątpliwości co do poprawności takiego przejścia. Najlepiej zapisz to, co wymyśliłeś tutaj, byś mogli rozmawiać o konkretach/
Kobcio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 10 lut 2007, o 15:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 4 razy

2 układy równań

Post autor: Kobcio »

Już nieaktualne zrobiłem parę symulacji na prostszych układach i jak na razie widzę, że zależność jest taka, iż rozwiązania układu muszą spełniać też równanie sumacyjne, ale na odwrót to już nie zawsze więc to była ślepa uliczka niemniej każdy błąd też czegoś uczy
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

2 układy równań

Post autor: Rogal »

Tak też sobie myślałem, że sobie zadanie zanadto uprościłeś
Ale jednak cieszy Twój post bardzo - postawa rzadko na tym forum spotykana.
ODPOWIEDZ