Wyznacz zbiory

Własności wielomianów; pierwiastki, współczynniki. Dzielenie wielomianów. Wzory Viete'a. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI wielomianowe (wyższych stopni). Rozkład na czynniki.
norbi1952
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 5 lis 2013, o 16:35
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 72 razy

Wyznacz zbiory

Post autor: norbi1952 »

Wyznacz zbiory \(\displaystyle{ A \cap B}\) i \(\displaystyle{ A \setminus B}\).
a) \(\displaystyle{ A = \left\{ x \in R : x^{3} - 4x > 0 \right\}}\), \(\displaystyle{ B = \left\{ x \in R : x^{3} - x^{2} - 9x + 9 \le 0 \right\}}\)

Z wielomianu A wyszło mi: \(\displaystyle{ x = 0}\), \(\displaystyle{ x = 2}\), \(\displaystyle{ x = -2}\). Natomiast z wielomianu B: \(\displaystyle{ x = 1}\), \(\displaystyle{ x = 3}\), \(\displaystyle{ x = -3}\). W obu współczynniki przy najwyższej potędze są dodatnie, więc narysowałem coś takiego:


W jaki sposób mam teraz wyznaczyć część wspólną i różnicę? Wydaje mi się, że zaznaczam te zbiory w złych miejscach na rysunku i dlatego nie mogę do tego dojść. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8585
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 307 razy
Pomógł: 3351 razy

Wyznacz zbiory

Post autor: kerajs »

Wpierw wyznaczasz te zbiory:
\(\displaystyle{ A=\left\{ x \in \left( -2,0\right) \cup \left( 2, \infty \right) \right\} \\
B=\left\{ x \in\left( - \infty ,-3 \right\rangle \cup\left\langle 1,3\right\rangle \right\}}\)


Teraz wyznaczenie iloczynu i różnicy tych zbiorów jest dalej problemem?
norbi1952
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 5 lis 2013, o 16:35
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 72 razy

Wyznacz zbiory

Post autor: norbi1952 »

Zaznaczyłem je sobie i teraz wyszło dobrze
ODPOWIEDZ