Dziedzina i miejsce zerowe wielomianów

Własności wielomianów; pierwiastki, współczynniki. Dzielenie wielomianów. Wzory Viete'a. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI wielomianowe (wyższych stopni). Rozkład na czynniki.
tuti11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 4 sty 2013, o 15:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jasło
Podziękował: 7 razy

Dziedzina i miejsce zerowe wielomianów

Post autor: tuti11 »

Chciałbym zapytać o miejsca zerowe i dziedzinę wielomianów. Nie wiem jak je znaleźć. Dajmy na to przykłady takich zadań

1) Liczba miejsc zerowych wielomianu \(\displaystyle{ W(x)= (x^{2} + 4)( 6x^{2} - 3x)}\) jest równa:

2) Dziedziną funkcji \(\displaystyle{ f(x)= (2x-3)(x+7)(x^{2} + 1)x}\) jest zbiór liczb całkowitych. Zatem liczba miejsc zerowych funkcji f jest równa:

Bardzo proszę o pomoc. Nie wiem czy dobrze myślę ale wychodzi mi że dwa miejsca zerowe w 1), mianowicie: \(\displaystyle{ 0, \frac{1}{2};}\) a tj. trzecie miejsce zerowe \(\displaystyle{ x^{2} = -2}\) jest sprzeczne. To samo w 2) (\(\displaystyle{ \frac{2}{3}, -7}\) i równanie \(\displaystyle{ x^{2} = -1}\) jest sprzeczne), dobrze myślę ?
Ostatnio zmieniony 10 sty 2013, o 19:47 przez lukasz1804, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Część postu usunięto ze względu na temat nieadekwatny do działu, w którym post został umieszczony.
mateus_cncc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: 6 lip 2011, o 22:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów
Podziękował: 20 razy
Pomógł: 54 razy

Dziedzina i miejsce zerowe wielomianów

Post autor: mateus_cncc »

w 1) to masz dobrze, więc jest dwa miejsca zerowe bo pytają o ilość
w 2) dziwne ze dziedzina to zbiór liczb całkowitych ale jak tak to będzie \(\displaystyle{ 7,0}\) a \(\displaystyle{ \frac{3}{2}}\) odrzucamy bo nie jest całkowite
Ostatnio zmieniony 10 sty 2013, o 19:52 przez lukasz1804, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
tuti11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 4 sty 2013, o 15:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jasło
Podziękował: 7 razy

Dziedzina i miejsce zerowe wielomianów

Post autor: tuti11 »

A w 2) nie \(\displaystyle{ -7}\) ?

Dzięki za pomoc
mateus_cncc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: 6 lip 2011, o 22:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów
Podziękował: 20 razy
Pomógł: 54 razy

Dziedzina i miejsce zerowe wielomianów

Post autor: mateus_cncc »

no no minus :D
ODPOWIEDZ