wytłumaczy mi ktoś stopień wielomianowy ?

Własności wielomianów; pierwiastki, współczynniki. Dzielenie wielomianów. Wzory Viete'a. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI wielomianowe (wyższych stopni). Rozkład na czynniki.
uniqueex3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2012, o 22:47
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

wytłumaczy mi ktoś stopień wielomianowy ?

Post autor: uniqueex3 »

Wyznacz stopień wielomianu \(\displaystyle{ P(x) = 3x^{2} \left( x^{2} +4\right) ^{3} (x-5)}\) mam jeszcze kilka innych przykładów ale nie mam pojęcia jak je rozwiązać może byście mi jakoś wytłumaczyli to.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2012, o 23:41 przez Chromosom, łącznie zmieniany 6 razy.
Powód: co to ma być, i w jakim celu to robisz, jeśli wystarczą jedne klamry [latex][/latex] na całe wyrażenie?
oskar11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 17 lip 2011, o 22:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: lubelskie
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1 raz

wytłumaczy mi ktoś stopień wielomianowy ?

Post autor: oskar11 »

Popraw zapis w \(\displaystyle{ \LaTeX-u}\) i postaramy się pomóc.
Majeskas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1456
Rejestracja: 14 gru 2007, o 14:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 49 razy
Pomógł: 198 razy

wytłumaczy mi ktoś stopień wielomianowy ?

Post autor: Majeskas »



Przeczytaj "Zarys".
oskar11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 17 lip 2011, o 22:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: lubelskie
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1 raz

wytłumaczy mi ktoś stopień wielomianowy ?

Post autor: oskar11 »

Po przeczytaniu tego, co podał Majeskas wyżej nie musisz na każdym przykładzie dochodzić do postaci beznawiasowej - jeżeli pytają tylko o stopień wielomianu to parzysz sobie na zmienną i tak jak w podanym przez Ciebie przykładzie masz przed nawiasem \(\displaystyle{ 3x^2}\), następnie sześcian sumy i to przemnożone jeszcze przez dwumian. Ze wzoru skróconego mnożenia otrzymałbyś niewiadomą w szóstej potędze, więc przemnożona przez \(\displaystyle{ x^2}\) i jeszcze przez \(\displaystyle{ x}\) da Ci niewiadomą w dziewiątej potędze - to jest właśnie stopień wielomianu.
ODPOWIEDZ