Jak zrozumieć wielomiany?

Własności wielomianów; pierwiastki, współczynniki. Dzielenie wielomianów. Wzory Viete'a. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI wielomianowe (wyższych stopni). Rozkład na czynniki.
oluszja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 14:59
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Szczecin

Jak zrozumieć wielomiany?

Post autor: oluszja »

Proszę o pomoc, bo już nie daję rady.. W przyszłym roku mam zdawać maturę z matematyki tymczasem nic , kompletnie nic nie umiem! W ubiegłym roku jako tako mi szło, miałam na koniec z matematyki 4 a w tym roku jakby pustka w głowie, matematyka stała się czarną magią. Dziś cały dzień przesiedziała przed książkami i nic nie potrafię zrozumieć. Zaczęłam od początku roku szkolnego .. Rozkład na czynniki, grupowanie wielomianów, pierwiastek wielomianu, miejsce zerowe, dzielenie, mnozenie, dodawanie, odejmowanie, twierdzenie bezouta i wiele, wiele innych ... I NIC! Próbuje rozwiązywać, analizować ale w niczym nie mogę się połapać. Korzystam z filmów wideo w internecie, gdzie tłumaczą zadania i tez nic ... Jak ja mam zrozumieć te wielomianu? To dla mnie czarna magia.. Kiedy otwieram podręcznik i próbuję wykonywać zadania .. Nie idzie mi. Nie wspomne o ćwiczeniach gdzie zadania są kosmiczne ;x Obawiam się, że jeśli się teraz tego nie naucze to w przyszlym roku może być za późno i matematyka zepsuje mi moje wszystkie plany na przyszlosc ( Prosze o pomoc, rady ... Chcialabym zaznaczyc, że nie mogę pozwolic sobie w tym roku szkolnym na jakiekolwiek korepetycje ze względów finansowych a niestety moj nauczyciel, który jest zarówno dyrektorem szkoly nie garnie sie do tego by mi cokolwiek wytłumaczyć... Jestem załamana.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Jak zrozumieć wielomiany?

Post autor: miki999 »

Znajdź 1. moment, którego nie rozumiesz. Zajrzyj do podręcznika. Jeżeli nadal nie będziesz pojmowała, możesz:
- spytać się koleżanki/ rodzeństwo
- założyć temat z prośbą o wytłumaczenie- na pewno znajdzie się ktoś, kto podejmie się próby wyjaśnienia zagadnienia

Bardzo dobrze, że teraz się tym przejmujesz, bo póki co masz czas, by sobie na spokojnie wiedzę uzupełnić.
ODPOWIEDZ