Zadania ze spr.

Własności wielomianów; pierwiastki, współczynniki. Dzielenie wielomianów. Wzory Viete'a. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI wielomianowe (wyższych stopni). Rozkład na czynniki.
Lamacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 17:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 1 raz

Zadania ze spr.

Post autor: Lamacz »

Witam.

Ostatnio mieliśmy sprawdzian z wielomianów i dostałem niezbyt zadawalającą mnie ocenę, więc proszę Was o pomoc, jeśli ktoś ma jakieś przykładowe zadania i mógłby dać tak kilka, żebym mógł próbować rozwiązać ( absolutnie nie proszę o jakieś gotowce, ponieważ sam chcę się nauczyć). Dokładnie nie pamiętam, ale było np coś takiego "Znajdź liczbę, której iloczyn sześcianu jest równy kwadratowi...która jest podzielna przez dwa (nie pamiętam czy tak)" i wiele innych, Pani nam zawsze daje takie zadania których nawet nie ćwiczyliśmy. Więc jakby ktoś mógł pomóc to bardzo proszę.
Pozdrawiam.
kamil13151
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5018
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 459 razy
Pomógł: 912 razy

Zadania ze spr.

Post autor: kamil13151 »

Witaj, zapewne jesteś na kierunku rozszerzonym, proponuję Ci kupić książkę, która będzie Cię przygotowywała do matury (przykładowo 2 zbiory Kiełbasy), znajdziesz tam zarówno łatwe jak i bardzo trudne zadania, często z rozwiązaniami i wskazówkami, sam ją mam i gorąco polecam. Warto już teraz zacząć się przygotowywać do matury, w trzeciej klasie będziesz mógł nadrobić inne przedmioty. Zarówno możesz rozwiązać wszystkie zadania z Twojej książki do matematyki, w szczególności te z gwiazdkami, również możesz poszukać na forum zadań z wielomianami. Jakbyś miał te zadania ze sprawdzianu to łatwiej by było określić na jakie typy zadań się nastawić.

Pozdrawiam.
Lamacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 17:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 1 raz

Zadania ze spr.

Post autor: Lamacz »

Jak bym mógł prosić dokładną nazwę tej książki. To że nie umiem teraz rozwiązywać niektórych zadań to jedynie moja wina, gdyż do 2 gimnazjum wgl. się nie uczyłem olewałem wszystko, a teraz chcę się nauczyć. Te zadania były "proste" były różne wielomiany i nie wiedziałem jak je rozłożyć, tzn. zatrzymywałem się w pewnym momencie.

Pozdrawiam
kamil13151
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5018
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 459 razy
Pomógł: 912 razy

Zadania ze spr.

Post autor: kamil13151 »

Matura 2010/11 Andrzej Kiełbasa
Przykładowo: ... 50882.html
ODPOWIEDZ