praca zaliczeniowa z wielomianów

Własności wielomianów; pierwiastki, współczynniki. Dzielenie wielomianów. Wzory Viete'a. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI wielomianowe (wyższych stopni). Rozkład na czynniki.
marikaxp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2010, o 12:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: osrtrołeka

praca zaliczeniowa z wielomianów

Post autor: marikaxp »

prosze o pomoc. mam do napisania pracę z wielomianów. Nie potrafię kilku zadań a prace musze oddac do jutra do 12 prosze o pomoc.

Zad 1.
\(\displaystyle{ A (x) = 4x^3-3x \\
B(x) = x^4-2x^3-3x \\
c(x) = -3x^2 - 6x+2}\)


wykonaj działania :
\(\displaystyle{ A (x) -B(x) = \\
A (x) \cdot c(x) + b(x)=}\)


zad 2
\(\displaystyle{ (x-2)^4 \cdot (x+1)^3 \cdot (x-4)^5 = 0}\)

prosze o szybkie odpowiedzi..
Ostatnio zmieniony 11 paź 2010, o 13:05 przez Althorion, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nieczytelny zapis - brak LaTeX-a. Proszę zapoznać się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm .
Awatar użytkownika
kropka+
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4389
Rejestracja: 16 wrz 2010, o 14:54
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 787 razy

praca zaliczeniowa z wielomianów

Post autor: kropka+ »

W zad.1 podstaw do działań wzory na A(x), B(x) i C(x) i wykonaj obliczenia. Jak nie będziesz pewna wyników, to podaj na forum Twoje obliczenia i wtedy ktoś je sprawdzi.

Zad.2 jest do wykonania w pamięci ponieważ wiadomo, że iloczyn jest równy 0 wtedy, gdy co najmniej jeden czynnik jest równy 0.
marikaxp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2010, o 12:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: osrtrołeka

praca zaliczeniowa z wielomianów

Post autor: marikaxp »

no ja wiem, ale jak to zapisac , bo to jest tak że 2 jest 4 stopnia czy coś takiego. mam jeszcze jedno zadanie.

Rozłóż wielomiany na czynniki:
a) \(\displaystyle{ 5x^{2} -20}\)
b) \(\displaystyle{ x^{3} + 4x^{2} + x +4}\)

to ni jest tak że ja nie potrafię tego wykonać , bo próbowałam z 2 godzniny ale jakoś mi nie wychodzi do chodzę do pewnego momentu nie wiem co dalej. prosze o pomoc.
atteloiv
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 30 kwie 2008, o 19:38
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: wieś
Pomógł: 5 razy

praca zaliczeniowa z wielomianów

Post autor: atteloiv »

marikaxp pisze:no ja wiem, ale jak to zapisac , bo to jest tak że 2 jest 4 stopnia czy coś takiego. mam jeszcze jedno zadanie.

Rozłóż wielomiany na czynniki:
a) \(\displaystyle{ 5x^{2} -20}\)
b) \(\displaystyle{ x^{3} + 4x^{2} + x +4}\)

to ni jest tak że ja nie potrafię tego wykonać , bo próbowałam z 2 godzniny ale jakoś mi nie wychodzi do chodzę do pewnego momentu nie wiem co dalej. prosze o pomoc.
W pierwszym wyłączamy 5 przed nawias i zostaje różnica kwadratów
W drugim grupujemy 1 z 3( stosujemy wzór na sumę sześcianów) i 2 z 4 a następnie wyłączamy czynnik wspólny przed nawias
ODPOWIEDZ