Wyznacz wartość wielomianu znając jego inne wartości

Własności wielomianów; pierwiastki, współczynniki. Dzielenie wielomianów. Wzory Viete'a. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI wielomianowe (wyższych stopni). Rozkład na czynniki.
gambiting
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 19:34
Płeć: Mężczyzna

Wyznacz wartość wielomianu znając jego inne wartości

Post autor: gambiting »

Witam! Trafiłem na trudne zadanie w zestawie do matury rozszerzonej z oficyny edukacyjnej i pomijając fakt że zadanie jest w ogóle jakieś dziwne,to gdy poprosiłem znajomą nauczycielkę o pomoc,to stwierdziła że odpowiedź podana w kluczu jest błędna,ale nie jest do końca pewna. Czy moglibyście pomóc,sprawdzić i wytłumaczyć jak to zrobić?

Wielomian W ma postać \(\displaystyle{ W(x)= x^{5} + a_{4}x^{4} + a_{3}x^{3} + a_{2}x^{2} + a_{1}x}\), gdzie \(\displaystyle{ a_{1},a_{2},a_{3},a_{4}}\) są pewnymi liczbami rzeczywistymi.
Wiedząc dodatkowo,że \(\displaystyle{ W(2) = 2, W(4) = 4 , W(6) = 6 , W(8) = 8}\) oblicz \(\displaystyle{ W(10)}\) bez wyznaczania współczynników \(\displaystyle{ a_{1},a_{2},a_{3},a_{4}}\)

Odpowiedź w kluczu to: \(\displaystyle{ W(10) = 3850}\)-- 3 lut 2010, o 23:15 --Sorry,teraz zauważyłem że temat już był. Do skasowania
tometomek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2959
Rejestracja: 8 sie 2009, o 23:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 281 razy
Pomógł: 498 razy

Wyznacz wartość wielomianu znając jego inne wartości

Post autor: tometomek91 »

post566153.htm
ODPOWIEDZ