Nierówności wielomianowe

Własności wielomianów; pierwiastki, współczynniki. Dzielenie wielomianów. Wzory Viete'a. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI wielomianowe (wyższych stopni). Rozkład na czynniki.
G.BEST7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 17 lis 2009, o 21:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 10 razy

Nierówności wielomianowe

Post autor: G.BEST7 »

Nie marzy się, bo takową zdaję i satysfakcjonuję mnie wynik powyżej 70%/80%, bo wtedy dostanę się ze sporym zapasem tam gdzie chcę , a Ty też rozszerzoną, czy podstawę?
Schemat Hornera jest na rozszerzeniu, a w czteroletnim liceum bardzo prawdopodobne, że było to wymagane, z reszta wystarczy spojrzeć ma wymagania obecne i z lat poprzednich, trochę się to zmieniło, bo teraz podstawę z matmy musi zdać każdy, więc bardzo znacząco obniżyli jej poziom.
Ostatnio zmieniony 5 gru 2009, o 20:35 przez G.BEST7, łącznie zmieniany 1 raz.
Maverick123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 5 gru 2009, o 16:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Nierówności wielomianowe

Post autor: Maverick123 »

a ile miałeś procent z tej matury z matematyki rozszerzonej z operony ??i jeśli chcesz zdawać rozszerzoną to mi rozwiąż to zadanie ;p . ja też chcę zdawać matematykę rozszerzona a ty gdzie się potem wybierasz ?? jeśli można wiedzieć
G.BEST7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 17 lis 2009, o 21:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 10 razy

Nierówności wielomianowe

Post autor: G.BEST7 »

Nie miałem wyników rozszerzenia, ale nie poszło mi jakoś zajebiście + - 50%, bezbłędnie zrobiłem tylko trzy, cztery zadania. Z podstawy miałem 96%. Idę na Politechnikę Łódzką na IŚ najprawdopodobniej. Zadania tego typu, co podałeś są na podstawie z matmy, może nie dokładnie takie, bo o trochę niższym stopniu trudności, ale generalnie chodzi w nich o to samo. Na czym polega Twój problem w tym zadaniu? Nie umiesz rozwiązać układu równań z 3 niewiadomymi, tak?
A gdzie Ty po maturce się wybierasz?
Dobra ja rozwiązałem to zadanie, sprawdź w odpowiedziach czy się nie pomyliłem\(\displaystyle{ a=1,b=1,c=2}\). Teraz Twoja kolej .
\(\displaystyle{ a=1}\)
\(\displaystyle{ -b^2c=-2}\)
\(\displaystyle{ 2bc+b^2=5}\)
\(\displaystyle{ -c-2b=-4}\)
Taki układ równań wyszedł po wymnożeniu i przyrównaniu współczynników, wyniki wyszły całkiem ładne, więc chyba się nie pomyliłem w obliczeniach.
Ostatnio zmieniony 5 gru 2009, o 20:58 przez G.BEST7, łącznie zmieniany 1 raz.
Maverick123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 5 gru 2009, o 16:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Nierówności wielomianowe

Post autor: Maverick123 »

zadania z wielomianami na podstawie są tego typu że nawet nie trzeba schematu hornera tylko się przyrównuje do siebie i ładnie wychodzi . ja po maturce wybieram się na politechnikę Poznańska na automatykę i robotykę a w tym zadaniu mi też takie wysżły ale coś poknociłem z sprowadzaniu do c żeby je obliczyć
G.BEST7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 17 lis 2009, o 21:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 10 razy

Nierówności wielomianowe

Post autor: G.BEST7 »

No ja myślałem o kilku kierunkach na PŁ i Automatyka i Robotyka też się do nich zalicza, ale najprędzej na IŚ pójdę. Musiałeś się gdzieś jebnąć w obliczeniach w takim razie;-). A Tobie jak próbna maturka z operon'u poszła?
Ostatnio zmieniony 5 gru 2009, o 21:05 przez G.BEST7, łącznie zmieniany 1 raz.
Maverick123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 5 gru 2009, o 16:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Nierówności wielomianowe

Post autor: Maverick123 »

iś ?? co to za kierunek
G.BEST7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 17 lis 2009, o 21:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 10 razy

Nierówności wielomianowe

Post autor: G.BEST7 »

Inżynieria Środowiska.
ODPOWIEDZ