Twierdzenie ułatwiająca znajdywanie pierwiastków wielomianów

Własności wielomianów; pierwiastki, współczynniki. Dzielenie wielomianów. Wzory Viete'a. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI wielomianowe (wyższych stopni). Rozkład na czynniki.
veldrim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 29 sie 2008, o 20:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 4 razy

Twierdzenie ułatwiająca znajdywanie pierwiastków wielomianów

Post autor: veldrim »

Tak jak w temacie, chciałbym poznać twierdzenia, metody, wzory, które ułatwiają znajdywanie pierwiastków wielomianów wyższych stopni. Byłbym wdzięczny za ewentualne linki do stron (choćby zagranicznych) z artykułami na ten temat, wytłumaczenie (jeżeli komuś się chce), albo książkę na ten temat.

Twierdzeń jest pewnie bardzo dużo. Ja znam głównie, te które są w liceum, plus kilka dodatkowych. Czekam na wasze sugestie, mam nadzieję, że wyjaśniłem w miarę prosty sposób, o co mi chodzi.
anna_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16328
Rejestracja: 26 lis 2008, o 20:14
Płeć: Kobieta
Podziękował: 35 razy
Pomógł: 3247 razy

Twierdzenie ułatwiająca znajdywanie pierwiastków wielomianów

Post autor: anna_ »

Tu zaglądałeś?
3841.htm
veldrim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 29 sie 2008, o 20:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 4 razy

Twierdzenie ułatwiająca znajdywanie pierwiastków wielomianów

Post autor: veldrim »

Widziałem. Ale coś więcej? Bo właśnie Wzory Cardano oraz inne metody znam; podobnie jak równania 4 stopnia. Ale dzięki za to. Jakieś jeszcze linki masz?

Nie wiem, chodzi mi o takie twierdzenia jak Reguła znaków Kartezjusza, Reguła Lagrange'a lub Twierdzenie Newtona o minimalnej liczby pierwiastków zespolonych w wielomianie o współczynnikach rzeczywistych.
ODPOWIEDZ