Nie znam nazwy pewnych działań,prosze o ich nazewnictwo

Własności wielomianów; pierwiastki, współczynniki. Dzielenie wielomianów. Wzory Viete'a. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI wielomianowe (wyższych stopni). Rozkład na czynniki.
aquarius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 14:25
Płeć: Mężczyzna

Nie znam nazwy pewnych działań,prosze o ich nazewnictwo

Post autor: aquarius »

Przeparaszam za banalne pytania. Temat nazwałem jak najlepiej tylko w moim przypadku się da.
Potrzebuję nauczyć się paru działań matematycznych z zakresu wielomianów, równań wielomianowych.
Niestety nie znam ich nazewnictwa i tym samym sam nie wiem czego się uczyć.

Dostałem pewne wyrażenie pokroju "x (tutaj jedno działanie) * (drugie)" i chyba jeśli się nie mylę to wszystko na końcu kończyło się "=0"
nie rozwiązałem zadania, a na końcu dowiedziałem się że po prostu wszystko należało przyrównać do zera, w jaki sposób nie mam zielonego pojęcia.
Pod tym zadaniem należało napisać jakieś wyrażenie równa się zero i drugie tak samo. Po prostu przepisać odpowiednie wyrazy z zadania i zakończyć to "=0"

Drugie zadanie
4x do potęgi 3 pomnożyć przez 4x do potęgi 2
należało te równanie jakoś rozpisać sposobem x = ....

Przepraszam raz jeszcze za mój kłopot. Czy to jest "przedstawianie wyrażenia w postaci jednomianów", a może "obliczanie wartości wielomianów"?
Awatar użytkownika
mat3j86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 29 mar 2009, o 13:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 40 razy

Nie znam nazwy pewnych działań,prosze o ich nazewnictwo

Post autor: mat3j86 »

przedstawianie wyrażenia w postaci jednomianów
chyba raczej w postaci iloczynu. No i co do pierwszego skoro wynik mnożenia równa się 0 to któryś z czynników musi być równy zero, dlatego poszczególne czynniki przyrównywałeś do zera
ODPOWIEDZ