Spirala ulama

Podzielność. Reszty z dzielenia. Kongruencje. Systemy pozycyjne. Równania diofantyczne. Liczby pierwsze i względnie pierwsze. NWW i NWD.
dambru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 11 gru 2018, o 02:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Spirala ulama

Post autor: dambru »

Witam.
mam pytanie dlaczego spirala ulama zawiera liczby parzyste w których na pewno nie zajduje sie liczba pierwsza? spirala z samymi liczbami nieparzystymi wyglada nieco inaczej układa sie w inny wzór tzn sa linie diagonalne ale w innym układzie niż w układzie z parzystymi wieksza skala by może coś pokazała(zrobiłem spirale z do liczby 217 tylko nieparzyste)
(nie lepiej szukac liczb pierwszych tylko wsród liczb nieparzystych ?) napisał by ktoś program spirali z samymi nieparzystymi ?
mam tez kilka spostrzeżeń prawidłowosci liczb pierwszych jak ktoś zainteresowany i ma to troche sensu (spirala z samymi nieparzystymi) to napisze na forum, którego nie przegladałem wiec nie wiem czy juz tego ktoś nie napisał
ps.moja matematyka jest na poziomie szkoły sredniej z 2 na swiadectwie ;p wiec prosze o wyrozumiałość
Ostatnio zmieniony 11 gru 2018, o 10:06 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości: na pewno.
ODPOWIEDZ