zadanie związane z odgadnięciem kolejnych liczb ciągu

Podzielność. Reszty z dzielenia. Kongruencje. Systemy pozycyjne. Równania diofantyczne. Liczby pierwsze i względnie pierwsze. NWW i NWD.
oooOLAooo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 19:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Morąg

zadanie związane z odgadnięciem kolejnych liczb ciągu

Post autor: oooOLAooo »

Zadanie to dostałam jako pracę domową. Nie wiem jak je rozwiązać. Co prawda dostrzegam jakieś podobieństwa, ale nie wiem jak to wyjaśnić... Zadanie brzmi następująco:

'Liczby: 0, 3, 8, 15, 24, 35, ... zostały zapisane zgodnie z pewną regułą. Odkryj ją i znajdź kolejną liczbę. Jaka będzie piętnasta i sto pięćdziesiąta liczba?'

Nie chodzi mi tu o podanie rozwiązania, tylko jakieś wskazówki, bo sama chciałabym to zrobić... ;) Z góry dziękuję za wszelką pomoc... :)
m_m

zadanie związane z odgadnięciem kolejnych liczb ciągu

Post autor: m_m »

oooOLAooo pisze:Zadanie to dostałam jako pracę domową. Nie wiem jak je rozwiązać. Co prawda dostrzegam jakieś podobieństwa, ale nie wiem jak to wyjaśnić... Zadanie brzmi następująco:

'Liczby: 0, 3, 8, 15, 24, 35, ... zostały zapisane zgodnie z pewną regułą. Odkryj ją i znajdź kolejną liczbę. Jaka będzie piętnasta i sto pięćdziesiąta liczba?'

Nie chodzi mi tu o podanie rozwiązania, tylko jakieś wskazówki, bo sama chciałabym to zrobić... ;) Z góry dziękuję za wszelką pomoc... :)
Ciągle zwiększa się liczba dodawana o 2

\(\displaystyle{ 0 (+3) 3 (+5) 8 (+7) 15 (+9) 24 (+11) 35 (+13) 48}\)

Dalej powinnaś sobie poradzić :)
oooOLAooo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 19:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Morąg

zadanie związane z odgadnięciem kolejnych liczb ciągu

Post autor: oooOLAooo »

Dziękuję bardzo... Teraz jak patrzę to zadanie jest oczywiste... Chyba jest coś nie tak z moją inteligencją...
ODPOWIEDZ