Przestrzenie między liczbami pierwszymi

Podzielność. Reszty z dzielenia. Kongruencje. Systemy pozycyjne. Równania diofantyczne. Liczby pierwsze i względnie pierwsze. NWW i NWD.
Sfirex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2017, o 22:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Świnoujście

Przestrzenie między liczbami pierwszymi

Post autor: Sfirex »

Witam,
Wydaje mi się, że odkryłem cztery zależności dotyczące przestrzeni między liczbami pierwszymi, które nazwałem AB, BA, AA, BB. Czy ktoś mógłby ocenić moją pracę? (mam nadzieję, że zamieszczenie poniższego nie będzie złamaniem regulaminu).
Pozdrawiam.
Patryk Grąbkowski.

1. Założenie pierwsze:
Jeżeli przerwy między liczbami pierwszymi wynoszą 2, 8, 14 … miejsca, i tak co sześć do nieskończoności, wtedy po odjęciu pierwszej z badanych liczb pierwszych i pierwszej z liczb bliźniaczych otrzymamy liczbę podzielną przez 6 lub 3, ale też druga badana liczba pierwsza kiedy zostanie od niej odjęta druga liczba bliźniacza wtedy także dostaniemy liczbę podzielną przez 6. To jest zasada AB. Przykład: 89 - 11 = 78/6 = 13 oraz 97 - 13 = 84/6 = 14. (liczby bliźniacze zawsze muszą być mniejsze od liczb badanych).
89 oraz 97 to badane liczby pierwsze. Między nimi jest przerwa równa 8 miejsc. 11 oraz 13 to bliźniacze liczby pierwsze przykładowe, można za przykład przyjąć zupełnie inne ale mniejsze od 89. Według zasady AB należy odjąć 89 z 11 a 97 z 13 i potwierdzeniem, że założenie jest dobre będzie wynik, który po podzieleniu przez 6 lub 3 zawsze da liczbę naturalną. Zgadza się to dla każdej liczby od 2 co sześć czyli zbioru (2, 8, 14, 20 itd.).

2. Założenie drugie:
Jeżeli przerwy między liczbami pierwszymi wynoszą 4, 10, 16 … miejsca itd., wtedy należy odjąć pierwszą liczbę pierwszą badaną od drugiej liczby bliźniaczej (otrzymamy liczbę podzielną przez 6 lub 3), a drugą liczbę pierwszą badaną należy odjąć razem z pierwszą liczbą bliźniaczą (także otrzymamy liczbę podzielną przez 6 lub 3). To jest zasada BA. Przykład: 79 - 31 = 48/6 = 8 and 83 - 29 = 54/6 = 9.
Tak jak w pierwszym przykładzie tak tutaj mamy przykładowe liczby pierwsze 79 oraz 83 oraz przykładowe bliźniacze 29 oraz 31. Tylko tutaj odejmujemy 79 od drugiej bliźniaczej oraz 83 od pierwszej bliźniaczej. I to też nam da liczby podzielne przez 6 lub 3. Zgadza się to dla zbioru (4, 10, 16, 22…).

3. Założenie trzecie.
Jeżeli przerwy między liczbami pierwszymi wynoszą 6, 12, 18 … miejsca itd. Wtedy pierwszą i drugą liczbę pierwszą, którą badamy musimy odjąć razem z pierwszą liczbą bliźniaczą. To jest zasada AA. Przykład: 47 - 17 = 30/6 = 5 and 53 - 17 = 36/6 = 6.
Tutaj mamy 47 oraz 53 jako liczby pierwsze badane oraz 17 oraz 19 jako liczby bliźniacze. Ale potrzebujemy tylko liczby 17, którą należy odjąć od obu liczb badanych i zostanie nam liczba którą podzielimy na 6 oraz 3. Zgadza się to dla zbioru (6, 12, 18, 24…).
Metoda AA sprawdza się tylko wtedy kiedy badane liczby pierwsze w porównaniu do pierwszej bliźniaczej dają liczbę podzielną na sześć.

4. Założenie czwarte.
Jeżeli przerwy między liczbami pierwszymi wynoszą 6, 12, 18 … miejsca itd. a liczby pierwsze w porównaniu do drugiej bliźniaczej dają liczbę podzielną na sześć wtedy od obu liczb pierwszych badanych należy odjąć drugą liczbę bliźniaczą. To jest zasada BB. Przykład 373 – 13 oraz 379 – 13 dadzą nam liczby podzielne na sześć.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22206
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3754 razy

Re: Przestrzenie między liczbami pierwszymi

Post autor: a4karo »

Nie, nie odkryłeś tych zależność. Zauważyłeś coś, co może, ale nie musi być prawdziwe. Prawdziwość pokaże dopiero dowód.

Spróbuj to udowodnić.

Nie chcę Cie zniechęcać, ale sprawdzenie pewnej własności nawet dla pierwszych paru milionów liczb pierwszych nie dowodzi, że spostrzeżenie jest prawdziwe.


Zanim się jednak weźmiesz za matematykę , popracuj trochę nad podstawami, bo zapisy typu \(\displaystyle{ 89 - 11 = 78/6 = 13}\) nie świadczą dobrze o autorze.
ODPOWIEDZ