Potrzebuję dowód na zasadę minimum i maksimum

Podzielność. Reszty z dzielenia. Kongruencje. Systemy pozycyjne. Równania diofantyczne. Liczby pierwsze i względnie pierwsze. NWW i NWD.
inversen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 11 mar 2006, o 14:51
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Śląsk

Potrzebuję dowód na zasadę minimum i maksimum

Post autor: inversen »

prosze o pomoc kolos sie zbliża a mi ten dowód jakos nie idzie
Awatar użytkownika
dddorka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 10 maja 2006, o 20:33
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Śląsk

Potrzebuję dowód na zasadę minimum i maksimum

Post autor: dddorka »

Nie wiem czy jeszcze go potrzebujesz ale mam dla zasady minimum.
inversen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 11 mar 2006, o 14:51
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Śląsk

Potrzebuję dowód na zasadę minimum i maksimum

Post autor: inversen »

ja juz tez wymyśliłam te dowody i powinnam je juz wczesniej zapisac ale jak masz to napisz moza bedzie lepsza wersja ;] a jak mi sie nie przyda to moza komus na forum o tym samym problemie.
Mój dowód na zasade minimum opiera sie na tym że zbiór liczb Nauturalnych ma element najmniejszy (gdy wstawiałam ten post myslałam że to jest jedno i to samo twierdzenie, ale poszłam na konsultacje i dowiedziałam sie ze tak nie jest, okazuje sie że to o liczbach naturalnych jest mocniejsze a z niego wprost wynika zasada minimum)

[ Dodano: 11-05-2006, 20:20 ]
Co do ZASADY MAKSIMUM prz dowodzie operam sie na fakcie że z kazdego zbioru liczb naturalnych mozna wybrac podzbiór zbiezny i ograniczony z góry a skoro jest ograniczony z góry i jest monotoniczny wiec istnieje najmniejsze ograniczenie górne (supremum) jest ono napewno osiągnięte (korzystamy z definicji ze zbiór ograniczony i monotoniczny osiąga sowje kresy) wiec supremum to jest nasze maksimum --- i tak wygląda w skrócie opisowy dowód jak masz cos lepszego to napisz przyda sie mnie i potomności
Awatar użytkownika
dddorka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 10 maja 2006, o 20:33
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Śląsk

Potrzebuję dowód na zasadę minimum i maksimum

Post autor: dddorka »

Dowód zasady minimum:
Przypuśćmy,że \(\displaystyle{ \lceil f(x)\rceil}\) przyjmuje w obszarze minimum różne od zera więc \(\displaystyle{ \lceil \frac{1}{f(x)}\rceil}\)przyjmuje w tym obszarze maksimum a to daje sprzeczność.

Znaki \(\displaystyle{ \rceil}\) i \(\displaystyle{ \lceil}\)oznaczają moduł Dowodu dla zasady maksimum nie mam.
ODPOWIEDZ