Olimpiada Matematyczna-Ile czasu i energii pochłania ?

Olimpiada Matematyczna, konkursy międzynarodowe, krajowe, lokalne - zadania, dyskusje, opinie...
Hawaiian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2019, o 22:29
Płeć: Mężczyzna
wiek: 16

Olimpiada Matematyczna-Ile czasu i energii pochłania ?

Post autor: Hawaiian »

Witam,
Słowem wstępu,chodzę do klasy 1 LO (Po gimnazjum,profil oczywiście mat-fiz :) ) w przyszłości chciałbym studiować na MIT.I tutaj rodzi się moje pytanie, czy jest sens przygotowywania się do Olimpiady Matematycznej ? Pytam ponieważ zastanawia mnie ile czasu i energii trzeba poświęcać przygotowaniom do OM, i czy ilość tego czasu nie przeszkodziłaby mi w przygotowaniach do egzaminu SAT (Amerykańska Matura) który aby mieć szansę na MIT muszę napisać prawie że bezbłędnie.Do tego dochodzi kwestia nauki angielskiego na który poświęcam dużo czasu zważając na to że egzamin SAT pisze się w języku angielskim.
Dochodząc do końca czy możliwe jest przygotowanie się do OM przy równoczesnym przygotowywaniem się do SAT oraz nauką do innych przedmiotów (Na studiach w USA liczone jest również GPA więc trzeba utrzymać jakiś poziom). Na sam koniec dodam że nauka matematyki zazwyczaj przychodziła mi dość sprawnie, i zapytam jeszcze czy Zostanie np. Finalistą/Laureatem Polskiej olimpiady matematycznej przy rekrutacji na uczelnię jaką jest MIT coś by mi dało czy był by to tylko nic niezmieniający miły dodatek ?
Z góry dziękuję za odpowiedz
Ostatnio zmieniony 26 paź 2019, o 23:13 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości. Nie "naradza" tylko "rodzi".
Kiko0_0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2 maja 2023, o 12:49
Płeć: Kobieta
wiek: 17

Re: Olimpiada Matematyczna-Ile czasu i energii pochłania ?

Post autor: Kiko0_0 »

Jak poszło?
ODPOWIEDZ