Zera funkcji eta Dirichleta poprawione

Zespolone funkcje analityczne, równania Cauchy'ego-Riemanna, residua i osobliwości funkcji zespolonych, krzywe na C, krzywoliniowa całka zespolona. Całkowanie metodą Residuów. Szeregi Laurenta.
Tomasz pi ER 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 17 paź 2019, o 21:26
Płeć: Mężczyzna
wiek: 43

Zera funkcji eta Dirichleta poprawione

Post autor: Tomasz pi ER 2 »

Witam ponownie :)

Przepraszam na wstępie za moje nudziarstwo i marnotrawienie Państwa czasu ale jestem tu pierwszy raz i mam pewien problem matematyczny z którym nie mogę dojść do ładu. Na co dzień zajmuję się filtrami cyfrowymi i pewnego razu przy rozwiązywaniu pewnego dość żmudnego problemu przyszedł mi do głowy pomysł który zastosowałem do znalezienia zer funkcji eta Dirichleta. Po podstawieniu trywialnego ciągu i przejściu do granicy w nieskończoności okazało się iż wszystkie zera mają cześć rzeczywistą 1/2. Tak wiem że to niemożliwe ale sprawiłem rachunki . Prawdopodobnie popełniłem gdzieś błąd albo logiczny albo formalny. Czy ktoś z Państwa byłby skłonny rzucić na to "świeżym" okiem? to kilka stron (link do pliku .tex poniżej) i ew. pokazać rozbieżności.
byłbym wdzięczny

z poważaniem

Tomasz

plik w Latex:

Kod: Zaznacz cały

https://megawrzuta.pl/download/b202682d5aa93710c090d8105919eeed.html
Tomasz pi ER 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 17 paź 2019, o 21:26
Płeć: Mężczyzna
wiek: 43

Re: Zera funkcji eta Dirichleta poprawione

Post autor: Tomasz pi ER 2 »

Witam.

Rozumiem że nikomu się nic nie udało znaleźć?
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34277
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Zera funkcji eta Dirichleta poprawione

Post autor: Jan Kraszewski »

Ja myślę, że nikt nie czytał.

Nawiasem mówiąc zapomniałem wyrzucić ten post do Kosza - na forum wpisujemy swoje pytania w \(\LaTeX\)u, a nie linkujemy pliki. No ale skoro nie wyrzuciłem, to już wyjątkowo nie będę wyrzucał.

JK
Tomasz pi ER 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 17 paź 2019, o 21:26
Płeć: Mężczyzna
wiek: 43

Re: Zera funkcji eta Dirichleta poprawione

Post autor: Tomasz pi ER 2 »

Witam.

Mogę oczywiście wrzucić to w Latex ale to kilka stron "mocno zapisanych "i nie wiedziałem czy będzie to czytelne .



















:0
ODPOWIEDZ