Studia na WIMIR : AiR czy MIBM

Zdenerwowany Student
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 22 paź 2019, o 17:47
Płeć: Mężczyzna
wiek: 20

Studia na WIMIR : AiR czy MIBM

Post autor: Zdenerwowany Student »

Witajcie,
[Droga ekipo administracyjna, proszę o nieusuwanie tego tematu, choć, wiem, że powinienem go napisać w dziale "off-topic", gdyż zależy mi na jak najszybszej odpowiedzi, ponieważ mam mało czasu na decyzje, (do jutra), potem usunę temat, aby nie zaśmiecał forum]
Temat wstawiłem tutaj, bo AiR, ma b. dużo wspólnego z elektroniką itp. więc liczę, że znajdę tutaj ludzi z kierunków AiR-o pochodnych :p

Dość ważną uwagą jest to, że nasze materiały na I semestrze bardzo się nie różniły, AiR miał tylko już pierwszą cz. kursu zapisu konstrukcji, a ja nie, ale nie problem to nadrobić. :P

Chodzi o to, że jestem studentem mechaniki i budowy maszyn na I semestrze Studiów stacjonarnych i mam opcję przepisania się na AiR, gdzie zdobyłbym fajną wiedzę nt. robotów, napędów itp.
A nie jestem do końca przekonany, tzn. bardzo lubię rysować w programach CAD owskich i tworzyć, ale są trzy nurtujące mnie kwestie.
Pierwsza z nich to jest informatyka, a mianowicie C++,
1) Czy gdy ogarnę cpp, tak, że będę się nim (w miarę objętości programu nauczania I semestru AiR'u) dobrze posługiwał, to czy dam sobie radę na AiR, czy musiałbym mieć jakieś głębsze wiadomości z informatyki?

2) Projektowanie maszyn: czy po AiR na AGH, jestem w stanie projektować maszyny? Chodzi mi o to projektowanie tak ogólnie: jakieś pozycjonery, roboty, obrabiarki.

3) Jak po AiR'rze stoja wiadomości z wytrzymałości materiałów i mechaniki oraz wiedzy nt. różnego rodzaju połączeń?
ODPOWIEDZ