Transmitancja prostego układu elektrycznego

adamSI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2011, o 21:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Transmitancja prostego układu elektrycznego

Post autor: adamSI »

Witam, mam problem, po pierwsze, nie mam pojęcia, gdzie taki temat mógłbym założyć, gdzies tu widziałem temat związany z automatyką, więc zakładam tutaj, prosze o przeniesienie, jeżeli źle trafiłem:)

Mam problem, muszę ułożyć funkcję przejścia dla danego układu elektrycznego. Układ jest prosty ( nie ma tu znaczenia, jak on wygląda ). Nie chce żeby ktos mi to rozwiązał, bo nie o to chodzi, tylko naprowadził na rozwiązanie. Znalazłem kilka przykładów na wyznaczenie trans. operatorowej dla układu np RL lub RC. Chodzi mi jednak o układ z diodą, rezystorem oraz kondensatorem.

Czy w wyznaczaniu takiej transmitancji ma znaczenie, czy elementy są ułożone szeregowo lub równolegle?

Ja wiem, że to forum matematyczne, ale ktoś tu na pewno się na tym zna. Przykład:

Kod: Zaznacz cały

http://layer.uci.agh.edu.pl/~maglay/wrona/pl/podstrony/dydaktyka/Technika_Cyfrowa/RLC_LD/RLC_NE555_teor.pdf
( pierwsza strona ). I własnie wszędzie jest wzór na rezystor czy kondensator, ale nie na diodę:| Pomoże ktoś?
octahedron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3568
Rejestracja: 7 mar 2011, o 22:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 910 razy

Transmitancja prostego układu elektrycznego

Post autor: octahedron »

Transmitancję określa się dla układów liniowych, a układ z diodą jest nieliniowy.
adamSI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2011, o 21:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Transmitancja prostego układu elektrycznego

Post autor: adamSI »

a widzisz.. i to już jakies jest naprowadzenie.. ale skoro mam układ do obwiedni ( demodulacja ) widma, i tam jest dioda, kon. i rezystor i wykładowca powiedział, że mam stworzyć funkcję przejścia tego układu to jak mam to zrobić?:|
octahedron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3568
Rejestracja: 7 mar 2011, o 22:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 910 razy

Transmitancja prostego układu elektrycznego

Post autor: octahedron »

Rozumiem, że chodzi o detektor szczytowy? Ale funkcji przejścia nigdy nie wyznaczałem, nie wiem zresztą po co. Chyba tutaj niewiele pomogę...
ODPOWIEDZ