Egzamin poprawkowy w liceum - porada

Miejsce wymiany doświadczeń dla nauczycieli i wykładowców.
calculus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 17 paź 2016, o 21:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 5 razy

Egzamin poprawkowy w liceum - porada

Post autor: calculus »

Bardzo przepraszam, że publikuję akurat w tym dziale, ale jakoś nie bardzo wiedziałem gdzie powinienem publikować, a że tu zaglądają jak sądzę głównie nauczyciele, więc piszę.

Chodzi o egzamin komisyjny z matematyki. Moja znajoma ma córkę, która w 2. klasie liceum zaliczyła semestr zimowy na ocenę 2, a w semestrze letnim z powodu nieobecności - częste choroby - została oceniona na jedynkę. W sierpniu zdaje egzamin poprawkowy. Dziewczyna mocno się zdziwiła, gdy nauczycielka jako zakres egzaminu przekazała jej - na piśmie - zakres całej drugiej klasy! Przecież dziewczyna zaliczyła semestr zimowy. Na to nauczycielka odpowiedziała jej, że takie jest obowiązujące w Polsce prawo i musi zdawać z całego roku.

Sprawdziłem w aktualnie obowiązującym rozporządzeniu o systemie klasyfikowania uczniów:


oraz w statucie szkoły - nie ma w obu aktach prawnych ani słowa o tym, że egzamin musi być z całego roku.

Czy ktoś z obecnych na forum nauczycieli miał taki przypadek jeśli chodzi o egzamin poprawkowy? Jak jest w rzeczywistości? Czy jest może inny akt prawny regulujący tą sprawę?

Moim zdaniem nauczycielka zrobiła to celowo, aby ,,odstrzelić" uczennicę.
szw1710

Re: Egzamin poprawkowy w liceum - porada

Post autor: szw1710 »

Proponuję zadać pytanie również na facebookowych grupach związanych z nauczaniem. Np. tu:

Sam będąc nauczycielem akademickim, nie pomogę wiele, bo nie znam tego prawa. Sam powiem tak: staram się iść studentom maksymalnie na rękę, a nie utrudniać. Nawet przy egzaminie komisyjnym. Nigdy przez 27 lat pracy zawodowej tak się nie zeszmaciłem, aby celowo oblać studenta.
calculus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 17 paź 2016, o 21:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 5 razy

Re: Egzamin poprawkowy w liceum - porada

Post autor: calculus »

Niestety, na fb nie zapytam nikogo, bo nie mam konta na fb i na pewno nigdy nie założę. Jestem również wykładowcą na uczelni i niestety, nie wiem jak to działa w szkołach, bo tam nie uczę. Dlatego proszę o poradę nauczycieli.
ODPOWIEDZ