Vojtěch Jarník International Mathematical Competition

Wszelkie konkursy oraz olimpiady matematyczne poza granicami Polski.
buus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 26 sty 2014, o 22:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 1 raz

Vojtěch Jarník International Mathematical Competition

Post autor: buus »

Nie wiem, czy użytkownicy tego forum wiedzą, ale istnieją również zawody matematyczne dla studentów. Np. te:
Wszystkim studentom, którzy tęsknią za OM, taki konkurs na pewno przypadnie do gustu. Odbywa się co roku w Ostrawie w Czechach na wiosnę. Byłem na nim kilka razy i bardzo dobrze wspominam ten czas.

Na kilku polskich uniwersytetach działają specjalne kółka olimpijskie dla matematyków przygotowujące do takich zawodów. Jeśli ma się takie u siebie, to dobrze jest się wkręcić i w ten sposób spróbować dostać się do kadry uniwersyteckiej. A jeśli takiego kółka się nie ma, to warto spróbować je samemu rozkręcić. Trzeba znaleźć sobie młodego ambitnego doktora, który oficjalnie takie kółko poprowadzi, i policzyć trochę zadań. Zadania i szkice rozwiązań są na stronie konkursu. Pełne rozwiązania po polsku można znaleźć np. w tej książce: ... gebry.html Potem wystarczy przekonać władze Wydziału/Instytutu do sfinansowania wyjazdu i godnie reprezentować swoją uczelnię w czasie konkursu.

Polecam takie konkursy - doskonale zapełniają pustkę po OM. Jeśli ktoś miałby jakieś pytania dotyczące zorganizowania kółka czy samych zawodów, służę pomocą.
Awatar użytkownika
Johny94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 11 lut 2011, o 15:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: dolnośląskie
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 4 razy

Vojtěch Jarník International Mathematical Competition

Post autor: Johny94 »

A oprócz tej książki zna ktoś jakieś inne z tego typu rodzajami zadań, bo ta pozycja jest nowa i jedynie można ją zakupić, a ciężko będzie ze znalezieniem w jakichś bibliotekach.
Awatar użytkownika
Msciwoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 229
Rejestracja: 18 lut 2012, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Londyn
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 36 razy

Vojtěch Jarník International Mathematical Competition

Post autor: Msciwoj »

Dobrze rozumiem, że tam wystarczy pojechać i się zapisać?


EDIT: Źle zrozumiałem. Uniwersytet musi cię nominować.
buus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 26 sty 2014, o 22:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 1 raz

Vojtěch Jarník International Mathematical Competition

Post autor: buus »

Johny94 pisze:A oprócz tej książki zna ktoś jakieś inne z tego typu rodzajami zadań, bo ta pozycja jest nowa i jedynie można ją zakupić, a ciężko będzie ze znalezieniem w jakichś bibliotekach.
O ile mi wiadomo, to jedyny taki zbiór po polsku.
ODPOWIEDZ