Analiza matematyczna, egzamin ustny.

Równania różniczkowe i całkowe. Równania różnicowe. Transformata Laplace'a i Fouriera oraz ich zastosowanie w równaniach różniczkowych.
zofia48
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 3 lis 2021, o 20:58
Płeć: Kobieta
wiek: 19
Podziękował: 15 razy

Analiza matematyczna, egzamin ustny.

Post autor: zofia48 »

Dzień dobry, zbliża się mój pierwszy egzamin ustny z analizy matematycznej, Profesor wysłał nam zagadnienia, jednak kompletnie nie wiem jak będzie przebiegał taki egzamin. Zdaję sobie sprawę, że może się to różnić w zależności od uczelni jednak prosiłabym o przedstawienie waszej wersji egzaminu.:) Rozumiem, że będę losować 3 pytania, dostanę chwilę na przygotowywanie i przyjdzie czas na odpowiedź. Przy niektórych zagadnieniach od Profesora widnieje litera D, obiło mi się o uszy, że oznacza to ,,dowód", czy to prawda? W przypadku takiego pytania będę musiała go przeprowadzić na tablicy? Oraz jak kwestia samych odpowiedzi, wystarczy napisanie definicji i krótkie omówienie czy jednak coś więcej? Bardzo się tym stresuję. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Tmkk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1718
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 15:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 59 razy
Pomógł: 501 razy

Re: Analiza matematyczna, egzamin ustny.

Post autor: Tmkk »

Skoro profesor wysłał wam zagadnienia i nie jesteście pewni, co oznacza literka "D" przy niektórych pytaniach, to może warto byłoby się go po prostu zapytać?
zofia48
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 3 lis 2021, o 20:58
Płeć: Kobieta
wiek: 19
Podziękował: 15 razy

Re: Analiza matematyczna, egzamin ustny.

Post autor: zofia48 »

Tmkk pisze: 25 sty 2022, o 20:37 Skoro profesor wysłał wam zagadnienia i nie jesteście pewni, co oznacza literka "D" przy niektórych pytaniach, to może warto byłoby się go po prostu zapytać?
Ma Pan racje, jednak się z tym spóźniłam, bo już zakończyliśmy nasze wykłady. Myślałam, że przy okazji będę mogła tutaj na forum rozwiać moje wątpliwości.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34239
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Analiza matematyczna, egzamin ustny.

Post autor: Jan Kraszewski »

zofia48 pisze: 25 sty 2022, o 20:43 Ma Pan racje, jednak się z tym spóźniłam, bo już zakończyliśmy nasze wykłady. Myślałam, że przy okazji będę mogła tutaj na forum rozwiać moje wątpliwości.
Próba odpowiedzi na Twoje pytanie to wróżenie z fusów (tym bardziej, że nie wiemy ani jaka to uczelnia, ani kim jest Profesor). Egzamin będzie wyglądał tak, jak go Profesor przeprowadzi, więc wie to on i być może osoby, które zdawały ten egzamin wcześniej, czyli starsi stażem studenci. I to u tych osób powinnaś szukać odpowiedzi na swoje pytania.

Wykłady skończyłaś, ale czy Profesor nie ma maila? Czy nie znasz nikogo ze starszych lat?

JK
zofia48
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 3 lis 2021, o 20:58
Płeć: Kobieta
wiek: 19
Podziękował: 15 razy

Re: Analiza matematyczna, egzamin ustny.

Post autor: zofia48 »

Jan Kraszewski pisze: 25 sty 2022, o 20:45
zofia48 pisze: 25 sty 2022, o 20:43 Ma Pan racje, jednak się z tym spóźniłam, bo już zakończyliśmy nasze wykłady. Myślałam, że przy okazji będę mogła tutaj na forum rozwiać moje wątpliwości.
Próba odpowiedzi na Twoje pytanie to wróżenie z fusów (tym bardziej, że nie wiemy ani jaka to uczelnia, ani kim jest Profesor). Egzamin będzie wyglądał tak, jak go Profesor przeprowadzi, więc wie to on i być może osoby, które zdawały ten egzamin wcześniej, czyli starsi stażem studenci. I to u tych osób powinnaś szukać odpowiedzi na swoje pytania.

Wykłady skończyłaś, ale czy Profesor nie ma maila? Czy nie znasz nikogo ze starszych lat?

JK
Niestety nie znam żadnego starszego studenta, a ciężko o nowe znajomości w aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Pozostaje mi kontakt mailowy z wykładowcą. Pozdrawiam
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34239
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Analiza matematyczna, egzamin ustny.

Post autor: Jan Kraszewski »

zofia48 pisze: 25 sty 2022, o 21:00Niestety nie znam żadnego starszego studenta, a ciężko o nowe znajomości w aktualnej sytuacji epidemiologicznej.
A studenci nie mają jakichś swoich grup na FB czy czymś podobnym? Moi studenci mają...

JK
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Analiza matematyczna, egzamin ustny.

Post autor: Niepokonana »

Jan Kraszewski pisze: 25 sty 2022, o 21:23 A studenci nie mają jakichś swoich grup na FB czy czymś podobnym?
Mają, nikt się nie odzywa na nich, chyba że od wielkiego dzwonu. Jak się zapytasz, to nikt Ci nie odpowie.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34239
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Analiza matematyczna, egzamin ustny.

Post autor: Jan Kraszewski »

No proszę, to jednak chyba inaczej niż u nas.

JK
Tmkk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1718
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 15:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 59 razy
Pomógł: 501 razy

Re: Analiza matematyczna, egzamin ustny.

Post autor: Tmkk »

Ja mimo wszystko może trochę powróżę.

Jeśli "D" oznacza dowód, to pewnie tak, musisz znać dowód danego twierdzenia i umieć go przedstawić. Z mojego doświadczenia powiem, że nikt nigdy nie wymagał dowodu słowo w słowo - tylko ideę / szkic, jak dane rozumowanie przeprowadzić. Czyli od czego zacząć, co tam się w dowodzie dzieje, gdzie są użyte założenia, itp.

Co do samych odpowiedzi, to na pewno musisz znać definicję, może omówić o co w danym zagadnieniu chodzi, jakieś przykłady, potrafić robić jakieś proste zadania z tego zagadnienia. Dla przykładu, jeśli masz pojęcie jednostajniej ciągłości, to fajnie znać definicję, wiedzieć czym się różni od zwykłej ciągłości, jakiś przykład funkcji, która jest ciągła, ale nie jednostajnie ciągła oraz umieć sprawdzić czy jakaś prosta funkcja jest jednostajnie ciągła, czy nie.

I znowu, podejrzewam, że jeśli powiesz za mało, to profesor na pewno się ciebie dopyta : ) Też się zawsze stresowałem egzaminami ustnymi, ale ostatecznie zawsze było miło, tobie też tego życzę : )
zofia48
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 3 lis 2021, o 20:58
Płeć: Kobieta
wiek: 19
Podziękował: 15 razy

Re: Analiza matematyczna, egzamin ustny.

Post autor: zofia48 »

Tmkk pisze: 25 sty 2022, o 22:13 Ja mimo wszystko może trochę powróżę.

Jeśli "D" oznacza dowód, to pewnie tak, musisz znać dowód danego twierdzenia i umieć go przedstawić. Z mojego doświadczenia powiem, że nikt nigdy nie wymagał dowodu słowo w słowo - tylko ideę / szkic, jak dane rozumowanie przeprowadzić. Czyli od czego zacząć, co tam się w dowodzie dzieje, gdzie są użyte założenia, itp.

Co do samych odpowiedzi, to na pewno musisz znać definicję, może omówić o co w danym zagadnieniu chodzi, jakieś przykłady, potrafić robić jakieś proste zadania z tego zagadnienia. Dla przykładu, jeśli masz pojęcie jednostajniej ciągłości, to fajnie znać definicję, wiedzieć czym się różni od zwykłej ciągłości, jakiś przykład funkcji, która jest ciągła, ale nie jednostajnie ciągła oraz umieć sprawdzić czy jakaś prosta funkcja jest jednostajnie ciągła, czy nie.

I znowu, podejrzewam, że jeśli powiesz za mało, to profesor na pewno się ciebie dopyta : ) Też się zawsze stresowałem egzaminami ustnymi, ale ostatecznie zawsze było miło, tobie też tego życzę : )
Jestem bardzo wdzięczna za pomoc. Sytuacja mi się rozjaśniła, dziękuję:)
ODPOWIEDZ