Nowy dział w kompendium - Poczekalnia

Ważne wydarzenia w życiu forum, nowości i zmiany - wszystkie te informacje będą się tu pojawiać na bieżąco.
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Nowy dział w kompendium - Poczekalnia

Post autor: scyth »

W kompendium dodaliśmy nowy dział - Poczekalnię. Tutaj autorzy postów mogą zamieszczać swoje tematy zanim trafią one do kompendium. Można (i prosimy) o dyskusje, komentarze i wskazówki - dzięki nim można będzie ulepszyć tematy zanim staną się one "oficjalne". Można tam także zaproponować tematy, o jakich chcielibyście poczytać - może ktoś z użytkowników podejmie się napisania na zadany temat (lub temat powstanie jako dzieło zbiorowe). Gorąco zapraszamy do dyskusji!

edit: W tym dziale można też zgłaszać propozycje/uzupełnienia co do istniejących tematów.
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

Nowy dział w kompendium - Poczekalnia

Post autor: luka52 »

Ja tylko nieskromnie dodam, że jeden temat już siedzi w Poczekalni ;) .
Lbubsazob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4672
Rejestracja: 17 maja 2009, o 13:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 124 razy
Pomógł: 978 razy

Nowy dział w kompendium - Poczekalnia

Post autor: Lbubsazob »

Nie lepiej zgłaszać takie uwagi autorom tematów na PW? Bo nie wiem jaki jest sens tworzenia specjalnego działu tylko po to, by móc dodawać komentarze w stylu "zmień odstępy między znakami na mniejsze i dopisz 8 linijek tekstu do drugiego akapitu".
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

Nowy dział w kompendium - Poczekalnia

Post autor: luka52 »

Z mojego doświadczenia w pisaniu do Kompendium wynika, że tych uwag na PW praktycznie nie ma :/ A taki dział wg mnie może pozwoliłby rozwinąć się ciekawszym dyskusjom nad treścią artykułu, nie tylko nad jego wyglądem.
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Nowy dział w kompendium - Poczekalnia

Post autor: scyth »

Lbubsazob - a bo może oprócz takich ktoś napisze np. "tutaj lepiej to zapisać inaczej, np. ..." albo coś w tym stylu? Na to liczymy.
Lbubsazob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4672
Rejestracja: 17 maja 2009, o 13:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 124 razy
Pomógł: 978 razy

Nowy dział w kompendium - Poczekalnia

Post autor: Lbubsazob »

Może napisze, a może nie. Podejrzewam, że jeżeli w ogóle będzie się chciało komuś coś takiego pisać, to może raz na pół roku. Skoro na PW uwagi są wysyłane rzadko kiedy, to na forum będzie raczej podobnie. A poza tym:
1) Ktoś może się przez zniechęcić do pisania tematów w kompendium. Mi by to było wszystko jedno, ale nie wiem, czy każdy jest taki tolerancyjny i czy by mu się nie odechciało pisać czegokolwiek, jeżeli raz zostanie porządnie zjechany. A chyba nie o to chodziło.
2) Trzeba by ustalić, po jakim czasie temat z Poczekalni zostanie przeniesiony do Kompendium, a także co się dzieje z postami-komentarzami. Czy one zostaną usunięte, czy przeniesione razem z tematem do Kompendium, czy może wydzielone do Poczekalni?
3) Jeżeli już ma być dyskusja, to czy nie może być ona prowadzona w Kompendium takim, jakie funkcjonowało do tej pory? Przecież te tematy w większości nie były zablokowane i praktycznie każdy mógł dopisać co chciał. Zdarzało się to średnio raz na rok, więc teraz pewnie będzie podobnie. Obawiam się, że kolejny dział został stworzony nie wiadomo po co - już jeden taki mamy, stworzony 2 tygodnie temu podobno na wniosek użytkowników (nie widziałam, żeby ktokolwiek na forum dopraszał się o taki dział, ale mniejsza z tym), w którym znajduje się aż jeden temat, prawdopodobnie założony tam przez przypadek.
Dlatego też nie widzę sensu tworzenia takiego działu - ale to tylko moja opinia.
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

Nowy dział w kompendium - Poczekalnia

Post autor: luka52 »

Wydaje mi się, że odpowiedź pod tematem jest prostsza i szybsza niż pisanie PW. A, że człowiek z natury jest leniwy, to się nie chciało wysyłać tych PW :) Albo użytkownicy czytając tematy w Kompendium tylko rzucają na nie okiem, bez wgłębiania się w treść?

Regulamin Kompendium był tak układany, by było to miejsce z już gotowymi artykułami, napisanymi schludnie bez dyskusji (jest zabroniona).
Może i masz rację, dział umrze, ale może też warto spróbować rozkręcić dyskusje nad tematami z Kompendium? Jest sezon ogórkowy i może więcej osób zechce napisać jakiś artykuł.
Awatar użytkownika
Ponewor
Moderator
Moderator
Posty: 2218
Rejestracja: 30 sty 2012, o 21:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 297 razy

Nowy dział w kompendium - Poczekalnia

Post autor: Ponewor »

No ja tam o drobnej usterce tu: https://www.matematyka.pl/28103.htm pisałem i w temacie i w PW, ale odpowiedzi i reakcji do tej pory nie ma. Toteż nic nie jest w stanie zagwarantować 100% skuteczności.
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Nowy dział w kompendium - Poczekalnia

Post autor: scyth »

Ponewor - dlatego w tym dziale możesz to napisać. Być może autor tematu od dawna nie zaglądał na forum, stąd brak reakcji? Albo nie zwrócił uwagi na wiadomość. Tak czy siak - napisz o co chodziło.
Awatar użytkownika
Ponewor
Moderator
Moderator
Posty: 2218
Rejestracja: 30 sty 2012, o 21:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 297 razy

Nowy dział w kompendium - Poczekalnia

Post autor: Ponewor »

Z tym, że w dziale "Poczekalnia" nie mogę założyć nowego wątku, ani nawet odpowiedzieć w dwóch już istniejących. Może zapomnieliście dać uprawnienia zwykłym userom? (Bo w innych działach problemu nie mam)
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Nowy dział w kompendium - Poczekalnia

Post autor: scyth »

A teraz?
Awatar użytkownika
Ponewor
Moderator
Moderator
Posty: 2218
Rejestracja: 30 sty 2012, o 21:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 297 razy

Nowy dział w kompendium - Poczekalnia

Post autor: Ponewor »

git
Awatar użytkownika
mol_ksiazkowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11265
Rejestracja: 9 maja 2006, o 12:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 3143 razy
Pomógł: 747 razy

Nowy dział w kompendium - Poczekalnia

Post autor: mol_ksiazkowy »

Tutaj autorzy postów mogą zamieszczać swoje tematy zanim trafią one do kompendium. Można (i prosimy) o dyskusje, komentarze i wskazówki - dzięki nim można będzie ulepszyć tematy zanim staną się one "oficjalne".
A moze sensownie bedzie odwrotnie: jesli dany temat z kompendium bedzie miał błedy badz braki to wtedy przenosic go ewenrtualnie do poczekalni , gdzie oczekiwał by sobie na poprawe zanim wroci ponownie do Kompendium... itd
To kwestia do przemyslenia...
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Nowy dział w kompendium - Poczekalnia

Post autor: yorgin »

mol_ksiazkowy pisze: A moze sensownie bedzie odwrotnie: jesli dany temat z kompendium bedzie miał błedy badz braki to wtedy przenosic go ewenrtualnie do poczekalni , gdzie oczekiwał by sobie na poprawe zanim wroci ponownie do Kompendium... itd
To kwestia do przemyslenia...
Ta kwestia jest już praktykowana

Do poczekalni w domyśle powinny trafiać każde tematy. Jeśli coś wyląduje od razu w głównej części kompendium ale wymaga poprawek, jest przenoszone do poczekalni. Moderator oblokuje możliwość edycji i po ostatecznych poprawkach ze strony autora przeniesie w odpowiedni dział kompendium (można poinformować moderatora o tej kwesti, gdy temat "zalega").
Awatar użytkownika
mol_ksiazkowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11265
Rejestracja: 9 maja 2006, o 12:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 3143 razy
Pomógł: 747 razy

Nowy dział w kompendium - Poczekalnia

Post autor: mol_ksiazkowy »

W kompendium dodaliśmy nowy dział - Poczekalnię.
pomysł ciekawy, ale chyba nie do końca wyjaśniony...
2) Trzeba by ustalić, po jakim czasie temat z Poczekalni zostanie przeniesiony do Kompendium, a także co się dzieje z postami-komentarzami. Czy one zostaną usunięte, czy przeniesione razem z tematem do Kompendium, czy może wydzielone do Poczekalni?
czy to juz zostało ustalone ?
Moderator oblokuje możliwość edycji i po ostatecznych poprawkach ze strony autora przeniesie w odpowiedni dział kompendium (można poinformować moderatora o tej kwesti, gdy temat "zalega").
tylko ze autor musi wiedziec co (i jak?) ma poprawic, tj. powinien zostac o tym poinformowany przez tzw. "ciało pedagogiczne"...
obecnie w poczekalni jest 8 tematów (wątków), w tym az trzy z 2013 r....
ODPOWIEDZ