Nauka matematyki od zera

Dział dla użytkowników nie lubiących googlować ;) Konkretne zagadnienia matematyczne w sieci, skrypty online, poszukiwania wszelakie acz KONKRETNE!
Czeron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2021, o 10:35
Płeć: Mężczyzna
wiek: 30

Nauka matematyki od zera

Post autor: Czeron »

Dzień dobry. jak wspomniałem w tytule. Planuje odświeżyć sobie całą widzę nabytą w szkole podstawowe, gimnazjum (za moich czasów jeszcze istniało) oraz liceum i przystąpić do matury. Nigdy nie miałem większych problemów z samą matematyką, natomiast moje podejście do edukacji w czasach gdy uczęszczałem do szkoły zostawiało wiele do życzenia... Obecnie jako dorosły człowiek chciałbym owe braki nadrobić. Niestety nie mam sto prodentowej pewności jak się do tego zabrać, dlatego też postanowiłem zwrócić się o pomoc do osób miłujący (lub też nie) się matematyką na tym forum. Liczę iż znajdzie się tutaj uczynna dusza który rozwieje moje wątpliwości.
Po przydługawym wstępie przejdę bezpośrednio do sedna. Znalazłem dwie strony, na pierwszy rzut oka wygladają na całkiem sensowe i wiedza również wydaje się być uporządkowana. Chciałbym jednak, by ktoś mający materiał maturalny w małym palcu potwierdził moje założenia. Oto ów strony:
https://matematykaszkolna.pl/
http://www.matematykam.pl/
Ostatnio zmieniony 1 sty 2022, o 13:15 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Nauka matematyki od zera

Post autor: arek1357 »

Ja mogę tylko razem z Tobą zacząć ubolewać nad ogólnym stanem rzeczy podzielam Twoje obawy ale życzę sukcesów...
A Ty może zaczynasz coś studiować i dlatego potrzebna ci ta wątpliwa wiedza z przedmiotu zwanego matematyką??? Te strony co podałeś jedna czy druga tak naprawdę się dla mnie nie różnią zupełnie niczym praktycznie w matematyce jest tak, że pierwiastki i pochodne liczy się tak samo niezależnie od wyboru strony. Musisz według mnie doprecyzować jakie masz cele i co chcesz wiedzieć wtedy może dyskusja będzie bardziej owocna...
Tak naprawdę po co Ci znać badanie przebiegu funkcji jak wolfram zrobi to za Ciebie , itd..., będziesz wkuwał definicje sinusa czy tangensa???
Strata czasu uwierz mi.... Jeszcze raz mówię trzeba sobie wytyczyć cel a potem do tego dobierać odpowiednie narzędzia...
A tym, że się coś nawet spierniczy nie przejmować się zupełnie...
Poza tym jest tak i tak będzie, że Twój sukces będzie innych porażką i oczywiście odwrotnie tyczy to wszystkiego i wszystkich...

Ja tylko jednej rzeczy się za bardzo nie przyjrzałem a mianowicie kto jest właścicielem tego forum i jakie są cele istnienia tego forum , komu i czemu to ma w ogóle służyć...Jak na razie nie znajduję na to odpowiedzi...( piszę to bo jesteś tu nowy i musisz się tu dobrze zainstalować i wiedzieć dl a jakiego diabła będziesz pracował)....

Dodano po 12 minutach 36 sekundach:
I jeszcze napiszę Ci taką scenkę rodzajową:

"Przychodzi np. do mnie matka na pierwszy rzut oka z głupim synkiem (matka też nie za mądra) i mówi, że synek jest najzdolniejszy w całej szkole ale matematyka mu nie idzie więc czy bym coś nie zaradził, więc się pytam a od czego w takim razie chcielibyście zacząć co wie z czym ma problemy, itd... to wtedy mamuśka mówi nooo, że najlepiej by było tak wszystko razem zupełnie od zera... To ja odpowiadam już zbulwersowany: Najlepiej dla synka będzie jak dalej pozostanie w orbicie zera bo wszelkie zmiany mogłyby się źle odbić na jego i tak już mocno nadwątlonej psychice..."

(Mamuśce się wydaje, że będzie od zera do bohatera a wiadomo, że i tak lepiej zostać przy tym zerze)...
Czeron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2021, o 10:35
Płeć: Mężczyzna
wiek: 30

Re: Nauka matematyki od zera

Post autor: Czeron »

W owym pytaniu chodziło mi tylko i wyłącznie czy owe strony zawierają wszystie potrzebne mi działy abym bez problemu mogł nabyć wiedzę wystarczająca do podjeścia do matury i zdania jej w sensowny sposób, oraz napewni mi solidne fundamenty pod ewnetualne kształcenie się dalej (w dużej mierze dla siebie).
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Nauka matematyki od zera

Post autor: arek1357 »

A taak to ci wystarczy z nawiązką...

Dodano po 13 minutach 2 sekundach:
I jeszcze zostanie...
ODPOWIEDZ