Szukam jakąś dobrą książkę lub składankę na YouTube na temat przestrzeni Hilberta

Dział dla użytkowników nie lubiących googlować ;) Konkretne zagadnienia matematyczne w sieci, skrypty online, poszukiwania wszelakie acz KONKRETNE!
student_matematyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 15 maja 2020, o 20:28
Płeć: Mężczyzna
wiek: 22
Podziękował: 3 razy

Szukam jakąś dobrą książkę lub składankę na YouTube na temat przestrzeni Hilberta

Post autor: student_matematyk »

Witam!

Podczas zajęć z seminarium licencjackiego pan profesor akurat dużo opowiada o przestrzeni Hilberta, przestrzeni Bergmana, i jak tam iloczyn skalarny jest zdefiniowany i jak za pomocą jego możemy dalsze ciekawe własności zdefiniować.

Nie mieliśmy nigdy ten cały temat, i sam pan profesor przyznaje się że to tylko nam przedstawia temat dla ciekawostki, a nie żebyśmy się nim zajęli. Jednak zainteresował mnie ten temat osobiście i chciałbym się więcej dowiedzieć.

Zalecił nam książki, jednak są one albo po angielsku (i kosztują dużo) lub takie że ostatni rok wydania to 1982 bodajże. PDFów nie ma z nich

Więc tu moje pytanie: Czy ktoś zna (po polsku lub po angielsku) jakieś dobre książki (dla początkującego w tym temacie, jestem obecnie na piątym semestrze i nigdy nie mieliśmy przestrzenie Hilberta czy coś podobnego wcześniej) lub jakieś składanki na YouTube które omawiają temat przestrzeni Hilberta, przestrzeni Bergmana, i podstawowe własności i ciekawostki z nimi związane

Dziękuję z góry!
janusz47
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7917
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1671 razy

Re: Szukam jakąś dobrą książkę lub składankę na YouTube na temat przestrzeni Hilberta

Post autor: janusz47 »

Włodzimierz Mlak. Wstęp do teorii przestrzeni Hilberta. Wydawnictwo PWN Warszawa 1987.
StudentIB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 618
Rejestracja: 9 lut 2015, o 13:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 48 razy

Re: Szukam jakąś dobrą książkę lub składankę na YouTube na temat przestrzeni Hilberta

Post autor: StudentIB »

Nam wykładowca od metod numerycznych polecił książkę "Dystrybucje, przestrzenie Sobolewa, równania różniczkowe" H. Marcinkowskiej. Może też się przyda przy okazji.
ODPOWIEDZ