Materiały do nauki dla samouka

Dział dla użytkowników nie lubiących googlować ;) Konkretne zagadnienia matematyczne w sieci, skrypty online, poszukiwania wszelakie acz KONKRETNE!
Philip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 16 mar 2016, o 18:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Materiały do nauki dla samouka

Post autor: Philip »

Cześć!
Mam takie pytanko, jakie książki, lub inne materiały polecilibyście dla samouka co chciałby powtórzyć jak i rozszerzyć wiedzę oraz umiejętności z matematyki wyższej? Skończyłem inżyniera w tym roku z infy, więc coś tam liznąłem niektórych tematów, ale prawda jest taka, że wtedy skupiałem się na programowaniu i znalezieniu pracy. Teraz jak już się trochę ustatkowałem to okazało się, że moje hobby matematyczne nie przeminęło i ciągle sobie coś szukam, czytam, albo rozwiązuje np z tych kanałów na YT z problemami z olimpiad. Ostatnio zacząłem się interesować teorią liczb a szczególnie Additive Number Theory i wszystkim co związane z hipotezą Goldbacha, nawet napisałem prosty program w którym badam jej właściwości i daje mi to dużą frajdę. Stwierdziłem, że jak będę miał większą wiedzę i umiejętności to będę więcej rozumiał oraz jeszcze bardziej mógł się bawić.
Dlatego pytanie moje: jakie podręczniki oraz zbiory zadań polecacie dla takiego samouka co by chciał sobie powtórzyć oraz rozszerzyć matematykę wyższą? Interesuje mnie Teoria liczb, analiza matematyczna i jeśli zajdzie taka potrzeba to mogę powtórzyć inne działy, aby jeszcze lepiej rozumieć wszystko. Wolałbym po polsku, ale jak jest coś serio dobrego to angielski też może być. :-)
Domyślam się, że studiowanie matematyki raczej średnio ma sens w moim przypadku, bo ciężko będzie mi pogodzić to z pracą zwykłą. No chyba, że magisterka ale tu trzeba mieć jakieś podstawy już.
Z góry dzięki!
janusz47
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7916
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1671 razy

Re: Materiały do nauki dla samouka

Post autor: janusz47 »

Powstają podstawowe pytania. Co zamierzasz dalej studiować po skończeniu studiów inżynierskich ? Czy chcesz powtarzać matematyką wyższą dla własnej przyjemności?
Wszystkiego nie da się naraz ogarnąć.
Annardzewska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2020, o 19:10
Płeć: Kobieta
wiek: 17

Re: Materiały do nauki dla samouka

Post autor: Annardzewska »

Myślę, że w księgarniach internetowych dużo znajdziesz. Ich jest dużo w przestrzeni internetowej. Ogólnie poleciłabym zwrócić się do nauczyciela, który ma własne materiały, tak byłoby łatwiej. Na [ciach] mają filtr nauczycieli, myślę że znajdziesz odpowiedni poziom.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2020, o 19:53 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kryptoreklama.
ODPOWIEDZ