Sieci neuronowe oraz sieci konwolucyjne

Dział dla użytkowników nie lubiących googlować ;) Konkretne zagadnienia matematyczne w sieci, skrypty online, poszukiwania wszelakie acz KONKRETNE!
saintles
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2016, o 23:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Sieci neuronowe oraz sieci konwolucyjne

Post autor: saintles »

Witam.

Wychodze z pytaniem czy ktoś może zna godne polecenia książki o sieciach neuronowych oraz sieciach konwolucyjne gdzie jest opisany cały proses "uczenia się" sieci w sposób matematyczny?
Awatar użytkownika
NogaWeza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1481
Rejestracja: 22 lis 2012, o 22:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 147 razy
Pomógł: 300 razy

Re: Sieci neuronowe oraz sieci konwolucyjne

Post autor: NogaWeza »

Deep learning - Goodfellow, dostępna za darmo w sieci. Możesz na początek obczaić sobie filmiki gościa 3Blue1Brown na youtubie, dadzą Ci pojęcie o co chodzi, a trochę formalizmu w przypadku propagacji wstecznej (potrzebnej do uczenia się sieci) też wprowadza. Możesz też zarejestrować się za darmo na stronie coursera.com i pooglądać sobie na początek filmiki z kursu, który prowadzi Andrew Ng, całkiem niezły kocur jeśli chodzi o machine learning. Ja od tego zaczynałem i generalnie polecam. No a jeśli chcesz coś poważniejszego, to dwie pozycje:
Information Theory, Inference and Learning Algorithms
The Elements of Statistical Learning
autorów nie pamiętam i dopiero zacząłem się za to zabierać, więc nic konkretnego nie powiem, ale ludzi raczej polecają obie.
ODPOWIEDZ