Wędrówki po krainie nierówności

Dział dla użytkowników nie lubiących googlować ;) Konkretne zagadnienia matematyczne w sieci, skrypty online, poszukiwania wszelakie acz KONKRETNE!
6234945
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 15:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Wędrówki po krainie nierówności

Post autor: 6234945 »

Ostatnio zakupiłem książkę Lev Kourliandtchik (nie umialem odmnienic przez przypadki tego nazwiska :/ ) pt."wędrówki po krainie nierównosci" i na okładce napisana jest dość interesująca nierówność ale nigdzie nie moge znaleść jej rozwiązania. Ma ktoś może pomysł jak to zrobić? Jestem poczatkujacym urzytkownikiem forum wiec nwm czy napisałem w dobrym dziale, wiec jakby cos bylo nie tak to moznaby przeniesc zamiast usuwac? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
xxDorianxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 1 paź 2016, o 17:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 22 razy

Re: Wędrówki po krainie nierówności

Post autor: xxDorianxx »

Użytkownikiem...
Dodaj tą nierówność tutaj.Nie każdy ma tą książkę...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22211
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Wędrówki po krainie nierówności

Post autor: a4karo »

6234945 pisze:Ostatnio zakupiłem książkę Lev Kourliandtchik (nie umialem odmnienic przez przypadki tego nazwiska :/ ) pt."wędrówki po krainie nierównosci" i na okładce napisana jest dość interesująca nierówność ale nigdzie nie moge znaleść jej rozwiązania. Ma ktoś może pomysł jak to zrobić? Jestem poczatkujacym urzytkownikiem forum wiec nwm czy napisałem w dobrym dziale, wiec jakby cos bylo nie tak to moznaby przeniesc zamiast usuwac? Pozdrawiam
i znaleźć...
Chodzi o nierównośc Shapiro z optymalna stałą przy \(\displaystyle{ n}\) z prawej strony
Informacje (bez dowodu) znajdziesz w książce tegoż autora pt. Słynne nierównośći (rozdz 10.8).

Podejrzewam, że dowód jest mocno nieelementarny.
bosa_Nike
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1666
Rejestracja: 16 cze 2006, o 15:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 71 razy
Pomógł: 447 razy

Wędrówki po krainie nierówności

Post autor: bosa_Nike »

Dla czytających po rosyjsku: (+ mniej więcej dwie trzecie tłumaczenia na angielski do podejrzenia).
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34294
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Wędrówki po krainie nierówności

Post autor: Jan Kraszewski »

6234945 pisze:Ostatnio zakupiłem książkę Lev Kourliandtchik (nie umialem odmnienic przez przypadki tego nazwiska :/ )
Lwa Kurlandczyka (w tej koszmarnej transkrypcji: Lva Kourliandtchika).

JK
ODPOWIEDZ