Zadanie którego nie potrafię obliczyć , analiza i poró

Dział dla użytkowników nie lubiących googlować ;) Konkretne zagadnienia matematyczne w sieci, skrypty online, poszukiwania wszelakie acz KONKRETNE!
Przemek89k
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 5 cze 2007, o 19:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Zadanie którego nie potrafię obliczyć , analiza i poró

Post autor: Przemek89k »

Witam , jestem tutaj pierwszy raz i nie wiem gdzie napisac ten temat , wiec pisze tutaj ewnt. prosze o przeniesienie. Mam pewien problem i nie wiem jak sie do niego zabrac moze wy mi pomozecie.

Otoz mam kilka liczb, i chcialbym je porownac z innym zbiorem liczb, tzn. porownac czym sie roznia od liczb z przeciwnego zbioru. Glownie chodzi mi o roznice liczbowe miedzy tymi zbiorami np. ze po przemnozeniu przez x+2-10- wychodzi liczba parzysta itp...


Otoz mam takie liczby :

Zbior A :

1,52 i 2,6
1,17 i 4,75
1,1 i 7,54
1,21 i 1,67

Zbior B:

2 i 4
2 i 10
1,8 i 3,4
1,53 i 5,55

Znak "i" informuje ze sa to scisle zlaczone ze soba liczby (calosc)ktorych nie mozna rozdzielac i chodzi mi o to ze bierzesz np. liczbe ze zbioru A i porownujesz do zbioru B np..

1,52 i 2,6 porownac z 2 i 4 , albo 1,52 i 2,6 porownac z 1,8 i 3,4 .... czym liczby te roznia sie od siebie np. ze jezeli dodamy 1,52 +2,6 to wyjdzie suma dodatnia a jezeli tak zrobimy ze zbiorem B to w kazdym przypadku wyjdzie ujemna itp....

Chcialbym poznac te zalozenia ewnt. wzory (roznice) jest to dla mnie bardzo wazne
ODPOWIEDZ