Przematematycznienie :D

aoyue
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 21:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 1 raz

Przematematycznienie :D

Post autor: aoyue »

Mam następujący problem:

Jestem od nie dawna uczniem 1 klasy Technikum, trochę się tym przejąłem i zacząłem robić dużo zadań z matematyki. Po kilku tygodniach odczuwam coś takiego że mylą mi się takie proste rzeczy np. piszę ze 14 - 6 = -8 i tego typu rzeczy. Nie wiem czym to jest spowodowane może się przetrenowałem . Miał ktoś kiedyś podobne uczucie?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Przematematycznienie :D

Post autor: miki999 »

Ja mam tak całe życie
Staram się sobie tłumaczyć, że to nie wynik się liczy tylko to czy potrafię rozwiązać dany problem (znam sposób). Jaka jest moja rada? Używać zawsze kalkulatora, nawet licząc 38-9 czy 5+7. Ja tak robię- weszło mi to nawet w nawyk, chociaż i tak często zdarzają mi się takie głupotki.

Pozdro.
aoyue
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 21:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 1 raz

Przematematycznienie :D

Post autor: aoyue »

Ja też liczę wszystko kalkulatorem , ale na sprawdzianach nie mogę go używać niestety Będę musiał odpocząć i pić więcej herbatki
Awatar użytkownika
N4RQ5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2006, o 16:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suwałki/Wawa
Pomógł: 104 razy

Przematematycznienie :D

Post autor: N4RQ5 »

Starać się robić rzeczy ostrożniej i przykładać więcej wagi do sprawdzania. Co z tego że wiem jak coś policzyć gdy mamy złe wyniki? Metoda jest jak najbardziej ważna ale nie można ignorować poprawności. A kalkulator to pójście na łatwiznę. Zachęcam do samodzielnego sprawdzania bo stukanie w klawisze nie jest w żadnym stopniu rozwijające za to prowadzenie rachunków samodzielnie jak najbardziej.
aoyue
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 21:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 1 raz

Przematematycznienie :D

Post autor: aoyue »

No a to że liczę dużo na kalkulatorze to daje się we znaki przy odpowiedzi... wtedy trzeba coś szybko policzyć i jesteś obserwowany przez klasę i nauczyciela co też u niektórych (np. u mnie) wydłuża liczenie. I klapa! ocena w dół
Awatar użytkownika
N4RQ5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2006, o 16:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suwałki/Wawa
Pomógł: 104 razy

Przematematycznienie :D

Post autor: N4RQ5 »

Dlatego nie ma się co zdawać w zupełności na pomoce zewnętrzne. Lepiej czasem wolniej ale samodzielnie coś policzyć by nabierać wprawy. Po pewnym czasie wchodzi to w odruch i nabiera się wprawy.
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

Przematematycznienie :D

Post autor: Undre »

Imo wychodzi brak tego, na co daawno kiedyś był duży nacisk w początkowych etapach nauczania matematyki - zbyt małe wytrenowanie arytmetyczne. Jeżeli zamierzacie każde działanie dodawania czy odejmowania sprawdzać kalkulatorem, wasza wola. Biada wam wszak, jak kalkulatora gdzieś nie weźmiecie, bądź co gorsza popsuje się bądź wyładuje. Polecam ćwiczyć umysł, w sklepie jak wam będą wydawać resztę nie będziecie chyba sprawdzać z kalkulatorem w ręku czy was nie oszukano ? oO
kowalikowo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 paź 2007, o 16:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: poznan

Przematematycznienie :D

Post autor: kowalikowo »

u mnie czasami też tak jest.
jednak ja mam tez tak:
że trudne zadania umiem rozwiązać,
a w prostych robie takie błędy że szkoda gadać;P
nobel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2008, o 18:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wrocław

Przematematycznienie :D

Post autor: nobel »

ja po prawie 40 latach nieustannego myślenia matematycznego nie jestem przetrenowany, więc myślę, że i ty raczej też nie jesteś
juliX
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 30 lis 2008, o 12:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: myślami w Chinach
Podziękował: 6 razy

Przematematycznienie :D

Post autor: juliX »

o, kiedyś pamiętam, że kolega będąc przy tablicy rozwiązał zadanie i na końcu postawił... kropkę (czyli, że koniec )
i właśnie jakiś czas temu z przyzwyczajenia ciągle stawiałem kropki na końcu... (a, lepiej mi idą przedmioty humanistyczne, czyli język angielski)
ale już mi przeszło
ODPOWIEDZ