matura z języków

karol123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: 8 lip 2008, o 00:47
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 102 razy
Pomógł: 13 razy

matura z języków

Post autor: karol123 »

jak myslicie czy mozna dobrze sie przygotowac na mature z angielkiego podstawowa w 2 lata?

moj problem jest taki ze od podstawowki sie ucze niemieckiego.. w gimn przyszedl angielski ale jako dodatkowy to go troche olewalem... z nimca jestem sredni 3/4 a z angielksiego bez nauki 3.. chociaz slownictow to chyba lepsze mam z angielkiego... slowka itp... ale z gramatyka na odwrot... jak myslicie? da rade sie nauczyc w 2 lata na angielski na podstawe na gdzies tak 60% ?

licze na wyczerpujace posty ;d
Awatar użytkownika
Wicio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1318
Rejestracja: 13 maja 2008, o 21:22
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 561 razy

matura z języków

Post autor: Wicio »

Angielski podstawowy jest łatwy ;p
Więc jak siądziesz do angielskiego to ponad 90% śmiało możesz uzyskać
Tam są same podstawy, wystarczy tylko chęci i zapału
zergqq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 16 cze 2008, o 00:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 11 razy

matura z języków

Post autor: zergqq »

Czy jest coś łatwe to kwestia względna, oglądaj angielską tv, filmy bez napisów ang., a w między czasie dowiedz się dokładnie jakiego typu zadania są na maturze.
Awatar użytkownika
De Moon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 379
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 00:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 43 razy

matura z języków

Post autor: De Moon »

Dasz radę się nauczyć(tylko się trzeba uczyć, a nie odkładać na później). Matura z anglika jest łatwa.
P3Le
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 10:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Świętajno CitY
Podziękował: 17 razy

matura z języków

Post autor: P3Le »

Ja się zastanawiałem czy nie zdawać podstawowej z rosyjskiego
Angielski podobno nie taki trudny na podstawowym , wystarczy znać czasy na perfekt a ciężko nie jest ich tak się nauczyć nawet 1 miesięcznie się uczysz i na legalu wyrobisz to matury.
wiślak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 28 mar 2008, o 21:35
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 17 razy

matura z języków

Post autor: wiślak »

Czy jest coś łatwe to kwestia względna, oglądaj angielską tv, filmy bez napisów ang., a w między czasie dowiedz się dokładnie jakiego typu zadania są na maturze.
Wg mnie oglądanie filmów czy słuchanie radia to raczej marna rada dla osoby która jest aktualnie sporo poniżej poziomu B1
Angielski podobno nie taki trudny na podstawowym , wystarczy znać czasy na perfekt
W mojej ocenie właśnie najważniejsze jest jako takie słownictwo pozwalające na w miarę płynne mówienie jeśli chodzi o podstawowe zagadnienia. Czasy oczywiście to sprawa b. podstawowa, ale na maturze podstawowej istotą jest przekazanie informacji, a jeśli chodzi o gramatykę to punktuje się prawie każdą łacinę
zergqq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 16 cze 2008, o 00:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 11 razy

matura z języków

Post autor: zergqq »

Wiślak, no nie wmówisz mi, że osłuchanie się języka nie jest ważne.
frej

matura z języków

Post autor: frej »

zergqq, jest ważne, ale jak ktoś jest poniżej pewnego przyzwoitego poziomu, to tak jakbyś puścił mu telewizję wietnamską, bo on i tak nie zrozumie
SeaXgasT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 7 cze 2008, o 15:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: okolice TL
Podziękował: 1 raz

matura z języków

Post autor: SeaXgasT »

Do matury najlepiej kupić książkę i ją przerabiać. Polecałbym na poziomie intermediate albo upper-intermediate, chociaż ten drugi może być dla Ciebie za trudny. Możesz też iść na korepetycje...
Awatar użytkownika
Benny23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 10:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gryfino/Szczecin
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5 razy

matura z języków

Post autor: Benny23 »

Korepetycje są dobre, ale jednak najlepiej pogłebiać umiejętność języka wszędzie i pod każdym względem, tak jak np. ja... Angielski w szkole rozszerzony, dodatkowy angielski co tydzień godzina, filmy, gry, książki, rozmawiałem nawet ostatnio z Holenderką po angielsku i w ten sposób można się wiele nauczyć. Dlatego nie boję się matury i tobie też polecam naukę języka w taki sposób.
ODPOWIEDZ