Irish friends vote NO for me!

aether
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 23 mar 2008, o 16:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: mam wiedzieć?
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 1 raz

Irish friends vote NO for me!

Post autor: aether »


13 grudnia 2007 roku głowy państw i rządy krajów UE podpisały �Traktat Lizboński", który ma wejść w życie 1 stycznia 2009 roku. Traktat ten konstytuuje zasady działania Unii Europejskiej i, tak samo jak Konstytucja Europejska odrzucona przez Francuzów i Holendrów w 2005 roku, ustanawia nowe państwo o nazwie Unia Europejska. Potrzeby i opinie obywateli państw europejskich nie są brane pod uwagę. Zamiast uszanować wolę mieszkańców Europy, Traktat ten umacnia wizję niedemokratycznej Europy niezgodną z oczekiwaniami jej mieszkańców.

Aby przeprowadzić ten coup d'état, wszystkie żądania przeprowadzenia referendów w krajach członkowskich Unii zostały zignorowane, a rządy oszukują swoich obywateli co do zawartości Traktatu.

Prosimy Irlandczyków o głosowanie przeciw Traktatowi z Lizbony!

Pokładamy nadzieję, że Irlandczycy i inni mieszkańcy Europy przyłączą się do naszej inicjatywy.

Mówimy TAK Europie, ale pragniemy nowego początku. Chcemy pokojowej i demokratycznej Europy, ale mówimy NIE dla Europy ograniczającej wolność i demokrację.
od siebie dodam tylko, że ten traktat jest równie ważny co akcesyjny, o ile nie bardziej. przez niego powstaje Unia, która dotychczas nie ma rangi państwa tylko wspólnoty.
dlaczego warto zachęcać do głosowania na nie? ponieważ połączenie pańsstw zakłóci równowagę, powstrzyma rozwój państw. całkiem prawdopodobne, że uznacie to za bzdury, bo zupełnie nie zgadza się z tym co pokazują w mediach, cóż to pierwsze i ostatnie referendum, później będzie za późno na ocenę czy UE to był dobry pomysł.

PS: jako wyraz poparcia można podpisać petycję:
referendum jest za dwa dni.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2008, o 21:30 przez aether, łącznie zmieniany 1 raz.
Wasilewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3921
Rejestracja: 10 gru 2007, o 20:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1194 razy

Irish friends vote NO for me!

Post autor: Wasilewski »

Pewnie, że powinni głosować na nie. Nie rozumiem, w ogóle po co istnieje Unia, ale jeśli taki twór ma istnieć, to na pewno nie jako nadrzędny nad władzą państwową. Według mnie Unia działa mniej więcej jak socjalistyczne państwo; wpłaca się tam pieniądze, a potem są one rozdzielane między wszystkich, nie wiadomo (przynajmniej mi) dlaczego w taki, a nie inny sposób. Jestem jeszcze w stanie pojąć to, że stworzono organizację, przez którą bogatsze państwa mają pomagać tym, które (na przykład) dotknął komunizm, chociaż uważam to za zbędną biurokrację. Ale jeśli Unia ma narzucać państwu jakiekolwiek przepisy, to jest to ograniczanie suwerenności państwa i próba wprowadzenia jakiegoś dziwnego tworu, niestety socjalistycznego. Dlatego właśnie jestem przeciw.
Awatar użytkownika
N4RQ5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2006, o 16:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suwałki/Wawa
Pomógł: 104 razy

Irish friends vote NO for me!

Post autor: N4RQ5 »

Członkostwo w Unii jest o ile dobrze pamiętam dobrowolne więc ciężko nazwać to narzucaniem czegokolwiek. Przepisy obowiązujące wewnątrz jej są wspólne dla wszystkich i powinny w pewnym sensie stanowić pewien kompromis między interesem każdego państwa z osobna.

To co mnie zastanawia to czy zakładanie takiego tematu jest ok. Rozumiem wyrażenie swojego zdania i dyskusje na ten temat ale nawoływanie ludzie do głosowania za którąkolwiek z opcji jest moim zdaniem odrobinę wątpliwe moralnie.
Wasilewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3921
Rejestracja: 10 gru 2007, o 20:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1194 razy

Irish friends vote NO for me!

Post autor: Wasilewski »

Mnie się nikt o zdanie nie pytał. Zastanawia mnie jaki cel ma w ogóle Unia. Jeśli zamierzają stworzyć jakąś ogólnoeuropejską komunę, to na to nie będzie mojej zgody. Wiem, że było referendum, ale zwróć uwagę na to, kto wtedy był w rządzie i kto był prezydentem. Jeśli tacy ludzie chcieli wejścia do Unii, to jest to mocna sugestia, że to nie jest zbyt dobre posunięcie. Zgadzam się natomiast co do formy tematu; powinno być coś w stylu "Co sądzicie o ... ?".
urszulak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2008, o 19:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Irish friends vote NO for me!

Post autor: urszulak »

Wiem, że było referendum, ale zwróć uwagę na to, kto wtedy był w rządzie i kto był prezydentem. Jeśli tacy ludzie chcieli wejścia do Unii, to jest to mocna sugestia, że to nie jest zbyt dobre posunięcie.
o ile nie lubie bylego prezydenta i tamtego rzadu to i poprzedni (PiS) i obecny (PO) sa za Unia wiec nie rozumiem ten argument.
Awatar użytkownika
fanch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 524
Rejestracja: 14 paź 2006, o 16:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z Polski
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 82 razy

Irish friends vote NO for me!

Post autor: fanch »

o zdanie pytano sie wszystkich w referendum ( co akurat jest przeważnie najgorszym wyjściem), każdy mógł sie "wypowiedzieć". Wiadomo stado baranów popatrzyło w tv, gdzie była taka nagonka prounijna i poszło zagłosować, nie mając pojęcia czym ta unia jest naprawdę i jak nas będzie ograniczać.
Awatar użytkownika
N4RQ5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2006, o 16:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suwałki/Wawa
Pomógł: 104 razy

Irish friends vote NO for me!

Post autor: N4RQ5 »

Co do wyników referendum ma ówczesna władza? Głosują obywatele i wynik był pozytywny. I jeśli dobrze pamiętam traktat przyjął obecny sejm.
This Treaty will govern the future workings of the European Union and, like the European Constitution refused by French and Dutch voters in 2005, it will set the course of a neo-liberal, free-market Europe in exactly the same way
Traktat ten konstytuuje zasady działania Unii Europejskiej i, tak samo jak Konstytucja Europejska odrzucona przez Francuzów i Holendrów w 2005 roku, ustanawia nowe państwo o nazwie Unia Europejska.
Nie wiem jak wy ale ja widzę tu pewne rozbieżności w tłumaczeniach. Gdzie w oryginale jest mowa o państwie? Ja tu widzę tylko zarzut dotyczący liberalności i wolnego rynku. Przepraszam ale co to ma wspólnego z komuną bo nie nadążam.
Wasilewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3921
Rejestracja: 10 gru 2007, o 20:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1194 razy

Irish friends vote NO for me!

Post autor: Wasilewski »

urszulak, a czy ja mówię, że obecny rząd jest wspaniały? Mówię tylko, że skoro Unię popierają starzy komuniści, to coś jest na rzeczy. A to że popierają ją i kolejne rządy wcale tego wrażenia nie zmienia.
Awatar użytkownika
N4RQ5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2006, o 16:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suwałki/Wawa
Pomógł: 104 razy

Irish friends vote NO for me!

Post autor: N4RQ5 »

fanch, oświeć mnie proszę o jakich ograniczeniach mówisz.
Wasilewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3921
Rejestracja: 10 gru 2007, o 20:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1194 razy

Irish friends vote NO for me!

Post autor: Wasilewski »

Ciekawe tłumaczenie. Ja cały czas mówię nie o tym traktacie, bo nie wiem o nim zbyt dużo. Cały czas się o pytam o zasadność istnienia takiej instytucji.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2008, o 23:40 przez Wasilewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
N4RQ5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2006, o 16:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suwałki/Wawa
Pomógł: 104 razy

Irish friends vote NO for me!

Post autor: N4RQ5 »

Moim zdaniem celem unii jest zjednoczenie w jakiś sposób ludności i państw europejskich. Zniesienie pewnych biurokratycznych ograniczeń wynikających z zamykania się wszystkich we własnych granicach i tworzeniu własnych (często bzdurnych) norm. Wsparcie państw rozwijających się przez te już rozwinięte na zasadzie współpracy a nie darowizny. Pokazanie że różnice historyczne i kulturowe nie powinny być powodem by odcinać się od sąsiadów i uważać ich za innych czy gorszych czy obcych.

I nie da się tego zrobić bez pewnych regulacji prawnych i wspólnych zasad ustalonych w sposób demokratyczny.
Wasilewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3921
Rejestracja: 10 gru 2007, o 20:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1194 razy

Irish friends vote NO for me!

Post autor: Wasilewski »

A czy dokładnie tego samego nie gwarantuje wolny rynek? Przecież nie ma kłopotu, żeby na przykład Niemiec kupił w Polsce jakiś teren i eksploatował go, jak chce. Wydaje mi się, że do współpracy nie potrzeba jakiejś wielkiej organizacji, która zapewne walczy z biurokratyzacją zatrudniając kolejnych urzędników.
Awatar użytkownika
fanch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 524
Rejestracja: 14 paź 2006, o 16:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z Polski
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 82 razy

Irish friends vote NO for me!

Post autor: fanch »

N4RQ5, dużo by pisać o ograniczeniach, zaczynając od tego ze UE ustala nam minimalną stawkę VAT, stawi celne, limity połowów itp, daje wielkie przywileje związkom zawodowym, nakłada normy bhp i setki innych norm,

UE ma nam zlikwidować jakieś ograniczenia ? to UE na nas takie nakłada.
a po za tym, ja nie chcę płacic europosłom aby debatowali nad tym czy marchewka jest warzywem czy owocem, bo w hiszpanii robi się dżemy z marchewek, a wg UE dżem to wyrób z owoców...
Awatar użytkownika
N4RQ5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2006, o 16:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suwałki/Wawa
Pomógł: 104 razy

Irish friends vote NO for me!

Post autor: N4RQ5 »

Ograniczenia o których mówisz zostały ustalone między innymi przez naszych polityków. Jak dla mnie to nie jest ograniczanie czegoś tylko dążenie do ujednolicenia praw i norm tak by wszędzie w obrębie Unii człowiek wiedział na czym stoi i mógł liczyć na takie samo traktowanie. Chodzi o to by uniknąć sytuacji którą mają w USA gdzie każdy stan ma swoje własne prawa i często dziwaczne przepisy co powoduje tylko zamieszanie.

Co zmieni to czy dane stawki nasz sejm ustali sam czy w porozumieniu z UE? Moim zdaniem drugie wyjście jest korzystniejsze zarówno dla nas jak i dla nich.
Awatar użytkownika
fanch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 524
Rejestracja: 14 paź 2006, o 16:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z Polski
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 82 razy

Irish friends vote NO for me!

Post autor: fanch »

wg mnie dążenie do ujednolicenia prawa nie ma na celu tego "aby człowiek wiedział na czym stoi", tylko ma na celu to aby przypadkiem jakiś kraj UE nie zaczął rozwijać się szybciej od innych i dominować w Europie.
Chodzi o to by uniknąć sytuacji którą mają w USA gdzie każdy stan ma swoje własne prawa i często dziwaczne przepisy co powoduje tylko zamieszanie.
tylko ze prawo stanowe w USA podlega prawu centralnemu - tak będzie właśnie z nami, staniemy sie województwem i prawo UE będzie ponad prawem polskim .
Co zmieni to czy dane stawki nasz sejm ustali sam czy w porozumieniu z UE? Moim zdaniem drugie wyjście jest korzystniejsze zarówno dla nas jak i dla nich.
czyli co, banda łepków złożona z przedstawicieli 27 krajów, obradująca 2000 kilometrów od nas będzie wiedzieć lepiej jakie podatki nakładać ? wątpię.
ODPOWIEDZ