Irish friends vote NO for me!

Awatar użytkownika
N4RQ5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2006, o 16:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suwałki/Wawa
Pomógł: 104 razy

Irish friends vote NO for me!

Post autor: N4RQ5 »

fanch pisze:tylko ma na celu to aby przypadkiem jakiś kraj UE nie zaczął rozwijać się szybciej od innych i dominować w Europie.
To źle? Chyba chodzi o to by rozwijać się wspólnie i równo. Co w tym złego? Nie od dziś wiadomo że gdy ktoś zaczyna czuć się silniejszy od reszty nachodzi go ochota by tą resztę sobie podporządkować.
fanch pisze:tak będzie właśnie z nami, staniemy sie województwem i prawo UE będzie ponad prawem polskim .
To nie do pomyślenia że możemy być częścią i budować coś większego i silniejszego niż my sami. Prawda? Każde państwo będzie takim "województwem" i każde będzie dbało o wspólny interes pozostałych. Nikt nie będzie podrzędny ani nadrzędny. Tak to bywa podczas współpracy. Chce się grać razem to trzeba grać na wspólnych zasadach. Coś za coś.
aether
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 23 mar 2008, o 16:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: mam wiedzieć?
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 1 raz

Irish friends vote NO for me!

Post autor: aether »

W odpowiedzi na sugestie skierowane do mnie:

1. Celem tematu jest:
-uświadomienie, że referendum na temat przyjęcia traktatu odbędzie się tylko w JEDNYM państwie, w innych postanowią politycy bez większego szumu i rozmów na temat treści tr. w mediach.
-uświadomienie, że ten traktat JEST KONSTYTUCJĄ pod inną nazwą
-poinformowanie, że odbywa się taka akcja i można ją poprzeć, albo nie jeśli jest się przeciwnym, w czym problem.


p.s. pewnie i tak większość Irlandczyków zagłosuje na 'tak' :/
p.s.2 celowo nie umieściłem w nazwie tematu "dyskusja", bo wiele takich dyskusji mam już za sobą i wiem, że przekonanie kogoś, że Unia jest czymś niekorzystnym dla Polski jest wręcz niewykonalne i nawet nie mam cierpliwości wyjaśniać że np. dopłaty są szkodliwe. a są, bo przez nie nie opłaca się inwestować na własną rękę tylko czekać na dopłaty, albo dostawać pieniądze za to że się nie uprawia ziemi tylko sadzi las. tylko, że tego nie widać a pieniądze od ręki owszem. no i trzeba patrzeć kilka lat w przód, kiedy pieniądze na dopłaty się skończą, a normy i dyrektywy podwajające koszty pozostaną. ale kto jest dzisiaj zdolny patrzeć naprzód, wystarczy spojrzeć na statystyki dotyczące oszczędności przeciętnej rodziny w Polsce i ilości zaciągniętych kredytów.

poza tym dyskusje polityczne zazwyczaj kończą się kłótnią, dlatego ja się więcej nie odzywam w tym temacie. po prostu zachęcam do przemyślenia tej sprawy .

[ Dodano: 13 Czerwca 2008, 18:42 ]


a podobno piątki trzynastego są pechowe :D brawo dla Irlandczyków.
ODPOWIEDZ