Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: »

urszulak pisze:Qń to jak skomentujesz ilosc wystapien liczby co podalam? przypadek? bo jak dlamnie cos za duzy.
Link do danych: [url=]==>klik
a co do tych monet to wlasnie jest taka sama zasada co do tego doswiadczeniem z kartami co podalam.

Nie rozumiem tego zdania, nie wiem o jakiej zasadzie mowa - ponawiam pytanie: jeśli uważasz, że po pięciu orłach prawdopodobieństwo szóstego orła jest mniejsze niż 1/2, to gdybyś grała na pieniądze jak oszacowała byś szansę na reszkę w szóstym rzucie? 2:1? 3:1? Bo ja jestem gotów zagrać z Tobą na każdą stawkę wyższą niż 1:1.

Q.
urszulak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2008, o 19:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: urszulak »

no roznice sa dosc duze. najmniej wypadla 497 a najwiecej 599 (patrzac na te dane co dales czyli do 1 styczni 2008). ponad 100 razy wiecej wypada jedna liczba gdy srednia jest +- 550 (okolo). dosc duzy procent odchylenia.
Nie rozumiem tego zdania, nie wiem o jakiej zasadzie mowa

mowie o tym doswiadczeniu z kartami co przedtem podalam. 3 karty (1 czerwona, 2 czarne). losowe sie wybiera 1 z nich, jesli wylosowana jest czarna to jeszcze raz sie losuje z tych pozostalych (1 czarna i 1 czerwona) i wychodzilo ze przy tym drugim losowaniu czesciej padalo na czerwona - czyli przy pojedynczym losowaniu prawdopodobienstwo jest rowne ale przy "ukladzie" losowania juz nie.
- ponawiam pytanie: jeśli uważasz, że po pięciu orłach prawdopodobieństwo szóstego orła jest mniejsze niż 1/2, to gdybyś grała na pieniądze jak oszacowała byś szansę na reszkę w szóstym rzucie? 2:1? 3:1? Bo ja jestem gotów zagrać z Tobą na każdą stawkę wyższą niż 1:1.
nei jestem w stanie dokladnie okreslic szanse chociaz uwazam ze w tym wypadku byloby wiecej niz 1:1. ale ja nie lubie hazard:D

jeszcze jedna sprawa, to nie jest ze ja jestem pewna ze tak jest i chce was przekonac poprostu chce podyskutowac o tym, zobaczyc to z roznych stron itp.

w ostatnie wakacje slyszalam w radiu o takim facecie ktory tym sie zajmuje, o ile pamietam to 2 razy wygral 6 dla siebie i raz dla klienta (albo to bylo odwrotnie raz dla siebie, 2 razy dla kogos innego). juz nie mowiac ile razy 4 i 5 wygrywal jakis. sposob na to mial.
aether
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 23 mar 2008, o 16:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: mam wiedzieć?
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 1 raz

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: aether »

dzięki za te dane, bardzo ciekawe. anyway, gdybym grał stawiałbym na 45. w ciągu ostatnich lat ma 17% wcześniejszych danych bym nie brał pod uwagę, wymienili maszyny losujące
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: »

urszulak pisze:no roznice sa dosc duze. najmniej wypadla 497 a najwiecej 599 (patrzac na te dane co dales czyli do 1 styczni 2008). ponad 100 razy wiecej wypada jedna liczba gdy srednia jest +- 550 (okolo). dosc duzy procent odchylenia.
Równie dobrze można by powiedzieć, że najczęściej wypadają liczby, które przy dzieleniu przez 10 dają resztę 1. Ale to normalne, ze jeśli wykonamy dajmy na to 4900 losowań, to nie będzie tak, że każda liczba wypadnie dokładnie 600 razy - jedne wypadną trochę rzadziej, inne trochę częściej, odchylenie od średniej może być większe lub mniejsze i w niczym to nie przeczy temu, że wylosowanie każdej liczby jest tak samo prawdopodobne. Bo też - o ile maszyna nie jest wadliwa - nie ma żadnego powodu, żeby było inaczej.
mowie o tym doswiadczeniu z kartami co przedtem podalam. 3 karty (1 czerwona, 2 czarne). losowe sie wybiera 1 z nich, jesli wylosowana jest czarna to jeszcze raz sie losuje z tych pozostalych (1 czarna i 1 czerwona) i wychodzilo ze przy tym drugim losowaniu czesciej padalo na czerwona
To oczywiście bzdura - w drugim losowaniu mamy 50%, że wylosujemy kartę czarną i 50%, że czerwoną. Z twierdzenia de Moivre-Laplace'a wynika, że jeśli takie doświadczenie powtórzyć 1000 razy, to prawdopodobieństwo tego, że w drugim losowaniu w 60% wypadków uzyska kartę czerwoną wynosi \(\displaystyle{ 1-\Phi (6,32) }\), jeśli więc ktoś twierdzi, że tak mu wyszło, to najzwyczajniej w świecie kłamie.
nei jestem w stanie dokladnie okreslic szanse chociaz uwazam ze w tym wypadku byloby wiecej niz 1:1.
Mylisz się...
ale ja nie lubie hazard:D
...więc smuci mnie ta deklaracja, bo byłabyś łatwym źródłem zarobków.
w ostatnie wakacje slyszalam w radiu o takim facecie ktory tym sie zajmuje, o ile pamietam to 2 razy wygral 6 dla siebie i raz dla klienta (albo to bylo odwrotnie raz dla siebie, 2 razy dla kogos innego). juz nie mowiac ile razy 4 i 5 wygrywal jakis. sposob na to mial.
"Na wyspach Bergamutach
Podobno jest kot w butach
Widziano także osła
Którego mrówka niosła"


Deklaracje typu "słyszałam, że gdzieś widziano pięciogłową żyrafę" są wyłącznie śmieszne, pardą.

Q.
urszulak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2008, o 19:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: urszulak »

Równie dobrze można by powiedzieć, że najczęściej wypadają liczby, które przy dzieleniu przez 10 dają resztę 1. Ale to normalne, ze jeśli wykonamy dajmy na to 4900 losowań, to nie będzie tak, że każda liczba wypadnie dokładnie 600 razy - jedne wypadną trochę rzadziej, inne trochę częściej, odchylenie od średniej może być większe lub mniejsze i w niczym to nie przeczy temu, że wylosowanie każdej liczby jest tak samo prawdopodobne. Bo też - o ile maszyna nie jest wadliwa - nie ma żadnego powodu, żeby było inaczej.
ja nie mowie aby rowno bylo ale okolo 20% jest dosc duze.

z tym doswiadczeniem to jedynie slyszalam wiec nie mowie ze tak napewno jest, a co do tamtego kolesia to w radiu byl wywiad z nim wlasnie - to co mowilam ze sluchalam. uwierz mi nie po to tu to pisze aby kogos przekonac, oszukac bo sama niewiem i nie mam zamiaru klamac aby cokolwiek udowadniac.

a co powiesz o statystycznym podejsciu?
Awatar użytkownika
noemi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 20:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok
Pomógł: 4 razy

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: noemi »

ciekawa dyskusja się rozwinęła
naszła mnie taka refleksja co do tych monet, myślę, że jednak te prawdopodobieństwo(gdy wypadnie np. wiele orłów pod rząd) może stać się różne od 0,5 ale o tym zadecyduje tzw. ludzki czynnik można się postarać o to by moneta odpowiednio upadła ;D
Awatar użytkownika
Lorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7150
Rejestracja: 2 sty 2006, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1322 razy

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: Lorek »

urszulak pisze:a co do tamtego kolesia to w radiu byl wywiad z nim wlasnie - to co mowilam ze sluchalam.
Jakby na serio miał jakiś system to ci z Lotto też by się dowiedzieli prędzej czy później i skończyłyby się losowania, a jak widać są dalej.
A tak w temacie to przypomniała mi się wypowiedź mojego matematyka:
"Dobre nagrody to są jedynie w konkursach, w których prawdopodobieństwo wygranej jest znikome"
qazwsx5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 1 mar 2008, o 10:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z Zarzecza
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 14 razy

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: qazwsx5 »

Lorek pisze: "Dobre nagrody to są jedynie w konkursach, w których prawdopodobieństwo wygranej jest znikome"
chyba że mamy szwagra w komisji
urszulak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2008, o 19:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: urszulak »

Jakby na serio miał jakiś system to ci z Lotto też by się dowiedzieli prędzej czy później i skończyłyby się losowania, a jak widać są dalej.
niekoniecznie bo powiedzmy gral pare lat i wygral 2 razy 6 wiec system po prostu zwieksza szanse wygrania, a to ze jakis koles wygra raz na rok to raczej nie robi wielkiej roznicy dla Lotto.
Ostatnio zmieniony 8 lip 2015, o 20:11 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Błędy ortograficzne.
Awatar użytkownika
N4RQ5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2006, o 16:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suwałki/Wawa
Pomógł: 104 razy

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: N4RQ5 »

Jedyne co można zrobić by zwiększyć szanse na wygraną to zagrać. Żaden inny sposób nic nie zmieni. I nikt do tej pory nie podał argumentu świadczącego by było inaczej.
Awatar użytkownika
Lorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7150
Rejestracja: 2 sty 2006, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1322 razy

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: Lorek »

urszulak pisze:gral pare lat i wygral 2 razy
Noo to rzeczywiście niemożliwe, to nie mógł być przypadek, musiał mieć system!
urszulak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2008, o 19:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: urszulak »

Noo to rzeczywiście niemożliwe, to nie mógł być przypadek, musiał mieć system!
1. sam mowil o tym w wywiadzie
2. jeszcze raz wygral (poradzil 6 klientowi) i wygral X razy 5. sorry ze nie moge byc dokladniejsza ale to bylo ponad rok temu i az takie szczegoly nie pamietam.
Awatar użytkownika
Lorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7150
Rejestracja: 2 sty 2006, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1322 razy

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: Lorek »

No dobra, może tak powiedział, z tym że ja mogę powiedzieć, że widziałem kosmitów,a pośród nich był Elvis i kto mi udowodni, że kłamię? Nie ma żadnego systemu, bo nie może być takiego (no chyba, że jak napisał qazwsx5 mamy układy w komisji :cool: ). To jest matematycznie niemożliwe, to tak jakby twierdzić, że można dzielić przez 0 bo się ma 'system'.
qazwsx5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 1 mar 2008, o 10:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z Zarzecza
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 14 razy

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: qazwsx5 »

Zakładając, że:
- wszystkie kulki przed losowaniem są zawsze ustawione w ten sam sposób
- czas losowania jest zawsze idealnie taki sam
- maszyna działa zawsze w ten sam sposób
- nie ma żadnych zakłóceń z zewnątrz
to wynik powinien być zawsze taki sam, lecz nie jest.

Z drugiej strony każda kulka nie musi mieć takich samych parametrów (choć nie wątpliwie są one bardzo zbliżone) dlatego możliwe jest że jakieś kulki mają predyspozycje do wypadania częściej. Także mogą istnieć kulki na które warto postawić.

Jest (a może była) możliwość skreślenia nie 6 tylko 7-12 numerów (za większe pieniądze) także ten koleś - o którym wspomniała urszulak mógł zwiększyć swoje szanse na wygraną, i mogło to być opłacalne gdyby grał podczas kumulacji.
Awatar użytkownika
Lorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7150
Rejestracja: 2 sty 2006, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1322 razy

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: Lorek »

qazwsx5, z tych punktów co wymieniłeś to jedyny prawdopodobny to nr 3, punkty 1,2 w praktyce nigdy nie są spełnione a z 4 to nie wiem na czym miałyby polegać te zakłócenia ale tu może być różnie - albo są albo nie.

qazwsx5 pisze:Z drugiej strony każda kulka nie musi mieć takich samych parametrów (choć nie wątpliwie są one bardzo zbliżone) dlatego możliwe jest że jakieś kulki mają predyspozycje do wypadania częściej. Także mogą istnieć kulki na które warto postawić.
Mogą, kiedyś chyba nawet tak było :mrgreen: no ale zaraz jak to odkryli to postarali się o wyrównanie szans. Oczywiście nadal mogą być różnice sprzyjające pewnym numerom ale w stopniu niewielkim, to sprzyjanie wynika z niedoskonałości obiektów rzeczywistych i jedynie na tym możnaby próbować opracować jakiś 'system'.
ODPOWIEDZ