Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: VillagerMTV »

A nie może być moneta?
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22233
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3759 razy

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: a4karo »

Cóż, najlepiej wziąc dwóch święcie przekonanych: jednego o tym, że na 1000 rzutów wypadnie 800 orłów, a drugiego, że 800 reszek i kazac im rzucac
Awatar użytkownika
mm34639
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 28 mar 2005, o 15:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 61 razy

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: mm34639 »

To już chyba w totolotku większa szansa na powodzenie

A swoją drogą, niektóre liczby wypadają chyba minimalnie częściej wskutek niedoskonałości kul/maszyny, są to jakieś bardzo niewielkie różnice, ale może udałoby się pokazać że statystycznie istotne

Musielibyśmy znaleźć w internecie częstości liczb i liczbę losowań (powiedzmy od chwili wprowadzenia aktualnie używanej maszyny do losowania)
Awatar użytkownika
Arytmetyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: 14 sty 2014, o 23:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 105 razy
Pomógł: 41 razy

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: Arytmetyk »

A tak to wygląda w Serbii:

, ... aid=11551c
Awatar użytkownika
Medea 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2491
Rejestracja: 30 lis 2014, o 11:03
Płeć: Kobieta
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 479 razy

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: Medea 2 »

Znany jest (chyba całkiem dobrze) system gwarantujący pewną (stuprocentową) wygraną.
Ukryta treść:    
Stresstest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2016, o 11:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RFN

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: Stresstest »

antkiem pisze:[...] nie mówię tutaj o wierzeniu intelektualnym - na poziomie rozumu, tylko o głębokim przekonaniu na poziomie świadomości - podświadomości, lub po prostu coś w stylu: Wiedziałem, że tak będzie, wiedziałem całym sobą. Ponadto, od wielu tysięcy lat o tym mówią nauczycielu duchowi, a fajne jest to że dziś nauka tak daleko poszła, że to po prostu jest doświadczalne, że obserwator kreuje obserwowane. [...]

Ponadto można to zaobserwować w życiu, że jak czegoś bardzo chcemy, jesteśmy zdeterminowani w jakiejś sprawie to mniej więcej przyciągamy nasze rozwiązanie [...]


... @antkiem, ten fenomen: "jak czegoś bardzo chcemy", obrazuje bardzo dobitnie przykład jednego z 16 zachodnioniemieckich towarzystw loteryjnych WestLotto z Północnej Nadrenii-Westfalii. Otóż WestLotto wymyśliło sobie i wprowadziło na rynek międzynarodową loterię Eurojackpot, w której obecnie uczestniczy 32 samodzielnych organizatorów z 16 państw.

I "klienci" WestLotto tak bardzo chcieli trafić "najpierwszą" kumulację w tej loterii, że im się w rzeczy samej to udało. Następną, drugą z kolei kumulację w loterii Eurojackpot trafiono... również w WestLotto.

3.10.2014, w rocznicę Zjednoczenia Niemiec, miało miejsce ostatnie losowanie loterii Eurojackpot na "starej" formule gry: 5 liczb z 50 plus 2 liczby z 8. Szansa na to, że w tym dniu kumulacja zostanie w ogóle trafiona, wynosiła ok. 1/8, a że dokonają tego akurat "klienci" WestLotto również ok. 1/8 - czyli razem: 1/8 x 1/8 = 1/64. I "klienci" WestLotto tak bardzo chcieli, że udało im się również tę kumulację trafić.

1 stycznia 2016 do zarządu WestLotto weszła nowa osoba, pani Christiane Jansen, ponieważ z końcem marca 2016 na emeryturę odchodził dotychczasowy szef WestLotto, Theo Goßner. I również w tym dniu "klienci" WestLotto trafili prawie 50-milionową kumulację, co uświetniło wejście nowej osoby do zarządu firmy.

Pożegnanie szefa i ostanie marcowe losowanie loterii Eurojackpot odbyło się 25.3.2016. Kumulacja w tym dniu wynosiła 76,8 mln € i została trafiona w WestLotto, co było i jest najwyższą wygraną na loterii w powojennej historii Niemiec. Następną kumulację 22 kwietnia 2016 w wysokości 29 mln € trafiono również w WestLotto, ale na to trafienie brak mi jakiegoś uzasadnienia - możliwe, że w WestLotto "chcemy" jest równoznaczne z "potrafimy".


Stresstest-- 14 maja 2016, o 10:28 --antkiem,
__________________

Halo @antkiem,

masz odpowiedź na wpis w forum matematyka.pl:

77894,50.htm#p5429403

Pozdrawiam

Stresstest
antkiem
Posty: 0
Rejestracja: 5 lip 2015, o 15:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zabrze

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: antkiem »

Witam.

Fajnie, że o tym napisałeś, bo to pewnie kolejny przykład na kreowanie przez nas rzeczywistości, w tym przypadku w kolektywie "WestLotto" )

PS
Ostatnio bardzo chciałem dostać pewien starszy model statywu Manfrotto i jak wiadomo był tylko nowszy - np. niższy, ale tak się spiąłem, zdeterminowałem i bardzo, bardzo chciałem - całym sobą, że na chyba 10 lub 11 stronie wyszukanego wyniku Google znalazłem mały sklepik internetowy w małej mieścinie, gdzie ostatnia sztuka owego modelu sobie tam na mnie czekała. ))) - Zakupiłem!

Pozdrawiam z wpisem: Pracujmy na sobą byśmy byli fajni i wtedy też wykreujemy fajną "atmosferę" na Ziemi. Powodzonka.
Stresstest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2016, o 11:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RFN

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: Stresstest »

antkiem pisze:Witam.

Fajnie, że o tym napisałeś, bo to pewnie kolejny przykład na kreowanie przez nas rzeczywistości, w tym przypadku w kolektywie "WestLotto" ) [...]
... @antkiem, bardzo trafne spostrzeżenie! Precyzując je, można by użyć terminu:"Kreacjonizm stochastyczny", albo: "Inteligentna losowość".

A tak na marginesie: jesteś do tej pory jedyną osobą, która wykazała się posiadaniem dobrego wychowania oraz odwagi cywilnej i odpowiedziała na mój komentarz. Cały aktyw forum matematyka.pl wydaje się przynależeć do wyznawców "inteligentnej losowości".
antkiem pisze:[...] Pozdrawiam z wpisem: Pracujmy na sobą byśmy byli fajni [...]


... a ja uzupełnię: Nie dla siebie żyjemy, lecz dla innych.

Pozdrowienia znad Renu

Stresstest - "Großraum Krefeld"
antkiem
Posty: 0
Rejestracja: 5 lip 2015, o 15:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zabrze

Lotto - Duzy Lotek - czy da sie zwiekszyc swoje szanse?

Post autor: antkiem »

@Stresstest

"Inteligentna losowość" ))))) i Świadome przeznaczenie.

Miło mi - dziękuję. Wiesz jak jest, ludzie w większości są pozamykani w swoich głowach i wyznają Einsteinów i innych kreatywnych ludzi zamiast, nie zamykając się móc być właśnie jak oni. Ale jest progres bo ludzkość cały czas się rozwija i trzymam za nią kciuki, by właśnie naszej cywilizacji udało się dojrzeć na tyle by... np. nie chodzić do pracy tylko robić to co kochamy ))).

Pozdrowienia dla Germani.
ODPOWIEDZ