Praca domowa może być nielegalna

Awatar użytkownika
setch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1307
Rejestracja: 14 sie 2006, o 22:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bełchatów
Podziękował: 155 razy
Pomógł: 208 razy

Praca domowa może być nielegalna

Post autor: setch »



Co sądzicie na ten temat?

Jedno jest pewne, większość nauczycieli odbierze tą wiadomość jak jakąś herezje i wątpie, aby powstrzymali się od wstawienia ocen niedostatecznych na złapaniu braku pracy domowej.
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Praca domowa może być nielegalna

Post autor: scyth »

Wg. mnie bardzo dobry pomysł - zmuszać do nauki? Niestety wielu ludzi uważa, że szkoła ma wychowywać dzieci/młodzież - no sorry, od tego to są rodzice. I oni powinni dbać co najmniej w równym stopniu o edukację dziecka co nauczyciele (a nawet w wyższym - niewiele osób ma tyle dzieci co nauczyciel w klasie, no i są to ich dzieci). A nauczyciele powinni to przyjąć z ulgą - osioł pozostanie osłem, jak ktoś wie po co się uczy to się nauczy. Ale rozumiem, że wielu z nich ma skrupuły przy wystawianiu złych ocen - potem się mówi, że nie potrafią nauczać. No ale jak wspomniałem na osła nic nie poradzisz. I ci, co tak mówią, w większości się do nich zaliczają.
Awatar użytkownika
Lady Tilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3807
Rejestracja: 4 cze 2005, o 10:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nie wiadomo
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 712 razy

Praca domowa może być nielegalna

Post autor: Lady Tilly »

Z jednej strony staram się zrozumień kwestię zadawania prac domowych, ma ona na celu zapamiętywanie i ćwiczenie tego co było na lekcji. Z drugiej strony nie jest to do końca dobra metoda, bo odrabiane nie jest do końca odrabiane przez uczniów solidnie. Uczeń zawsze znajdzie sposób aby zadanie domowe odpisać... z resztą nauczyciel chyba powinien wymagać umiejętności i wiedzy a nie narzucać metody uczenia się.
blost
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1994
Rejestracja: 20 lis 2007, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 52 razy
Pomógł: 271 razy

Praca domowa może być nielegalna

Post autor: blost »

jak wspomnieli poprzednicy... osłowi nic nie pomoże
ale tak z drugiej strony to fajnie jest mieć świadomość, że w weekend nie będzie się musiało pisać jakiejś głupkowatej recenzji czy rozprawki, a będzie można w spokoju usiąść przy matematyka.pl i zrelaksować się podczas uczenia się czegoś pożytecznego...
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Praca domowa może być nielegalna

Post autor: scyth »

taa... ciekawe jak to będzie jak pierwszą rozprawkę ktoś będzie musiał napisać na maturze
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Praca domowa może być nielegalna

Post autor: smigol »

hmm..
a np. nauczyciel j. polskiego bedzie musial czytac lekture na lekcji? no bo do domu nie mozna zadac....
Awatar użytkownika
Lady Tilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3807
Rejestracja: 4 cze 2005, o 10:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nie wiadomo
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 712 razy

Praca domowa może być nielegalna

Post autor: Lady Tilly »

smigol pisze:hmm..
a np. nauczyciel j. polskiego bedzie musial czytac lekture na lekcji? no bo do domu nie mozna zadac....
Nie wiem jak ta sprawa technicznie zostanie rozegrana tzn formalnie i jawnie. Wydaje mi się, że nawet teraz "młodzież" nie czyta lektur tylko korzysta z "bryków". Wiem, że są wyjątki - może sprawę generalizuję - ale....
To też mi się wydaje, że to po części wina "przeładowanego" programu nauczania i sztywnych reguł trzymania się go. Mówi się, że "program trzeba zrealizować - koniec, kropka". I teraz sprawa matematyki (odbiegne od lektur) - zastanawiam się, tzn. stwierdzam (ale może się mylę?), że chyba zadaje się do domu może nie z tego powodu, że niby trening czyni mistrza ale dlatego, że działa to na zasadzie "nie zdążylismy zrobić na lekcji - więc zrobicie w domu - bo trzeba dalej z progremem lecieć". To jest po prostu chore - inaczej się nie da nazwać.
Nostry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1361
Rejestracja: 9 cze 2004, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Litzmannstadt
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Praca domowa może być nielegalna

Post autor: Nostry »

Moim skromnym zdaniem jest to luka w Polskim prawie. Powinno się kwestię rozwiązać odpowiednia ustawą, zakładającą, że wolno z każdego przedmiotu danego dnia zadać tylko tle, ile uczeń na danym poziomie jest w stanie zrobić w 15 czy 20 minut.
Piotr Rutkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2234
Rejestracja: 26 paź 2006, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 390 razy

Praca domowa może być nielegalna

Post autor: Piotr Rutkowski »

Hehe, ja szczęśliwie przyjmuję wiadomość, ale też bez większego entuzjazmu. Bo co w zasadzie dla mnie szczególnie miałoby się zmienić? Do szkoły od początku roku szkolnego odrobiłem chyba tylko 1 pracę domową i na szczęście nie zamierzam więcej takowych odrabiać
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Praca domowa może być nielegalna

Post autor: smigol »

Nostry pisze:Moim skromnym zdaniem jest to luka w Polskim prawie. Powinno się kwestię rozwiązać odpowiednia ustawą, zakładającą, że wolno z każdego przedmiotu danego dnia zadać tylko tle, ile uczeń na danym poziomie jest w stanie zrobić w 15 czy 20 minut.
tak lae niktorzy szybciej mysla, wiedza jak cos zrobic, a inni wolniej.
Polo87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 27 lis 2007, o 10:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olkusz/Kraków
Podziękował: 4 razy

Praca domowa może być nielegalna

Post autor: Polo87 »

Praca domowa zawsze będzie istnieć w takiej jak obecnie czy też w innej formie
Każdy musi to przecierpieć
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

Praca domowa może być nielegalna

Post autor: Undre »

Co robią uczniowie, gdy wychodzą ze szkoły? Odpowiedź jest prosta - wracają do domu i znowu siadają do nauki
buahaha co za jemioł pisał ten artykuł
ODPOWIEDZ